Auksjon onsdag 5. juni 2013 kl 20:00
Det røde hus

Olje på mahogniplate
45,5x55
Signert nede t.h.: E. Munch

1926-30
Woll 1572.
PROVENIENS: Harald J. Hansen (1943-?); Privat eie (?-1977); Kornfeld und Klipstein, Bern (1978); Tore Ulving Auksjoner, Tønsberg (1989); Idemitsu Museum of Arts, Tokyo (-2001-); Chritstie's, New York (2002); Privat eie (før 2005-)

Complesso del Vittoriano, Roma 2005, kat. nr. 54.

Vurdering
NOK 5 000 000

Auksjonert onsdag 5. juni 2013 kl 20:00

Tilslag NOK 4 000 000 med forbehold