Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)
Trenyken
Blandingsteknikk
33x49
Signert nede t.h.: Espolin Johnson
Påtegnet med dedikasjon, datert 1963, nede t.h. "Fra kunstneren første gang i 1953 kom til Røst og fikk oppleve "Trenyken", har denne fjellformasjonen vært en stor inspirasjonskilde, flittig tegnet og besøkt." Fra boken om Kaare Espolin Johnsons grafikk, s. 125.
Vurdering
Auksjonert mandag 25. november 2013 kl 19:00
Tilslag NOK 11 500