Auksjon torsdag 12. desember 2013 kl 15:00
Gatearbeidere

Litografi trykket i svart på middels tykt gulhvitt
Arket: 500x661 mm Motivet: 440x600 mm
papir Usignert

1920
Woll 648.
Avhendet av Munch-museet i 1976 som vederlag for ervervet bilde. 2 stempler på baksiden av arket fra Munch-museet: "Munch-museet 1968. Bo nr. (påtegnet med penn:) 418-21. Sch.nr...." og "Fra Edvard Munchs testamentariske gave OSLO KOMMUNE". Opprinnelig fra Munchs testamentariske gave fra 1940 til Oslo Kommune. Meget pent eksemplar. Avhendelseserklæring fra Munch-museet medfølger.

Vurdering
NOK 35 000–45 000

Auksjonert torsdag 12. desember 2013 kl 15:00

Tilslag NOK 38 000