Munch-Auksjonen 2013, del 2

Auksjon torsdag 12. desember 2013 kl 15:00

Teatersalen, Hotel Continental

Munch, Edvard (1863-1944)
Nøytralien

Fargelitografi trykket i mørkeblått, rosa og
Arket: 665x525 mm Motivet: 540x500 mm
olivengrønt på middels tynt gulhvitt papir Signert i platen nede t.h.: E. M.

1915
Woll 527.

Auksjonert torsdag 12. desember 2013 kl 15:00

Vurdering

Tilslag NOK 105 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012.

Motivet med kvinnene som plukker epler ble brukt som felt i Aula-dekorasjonen. S. 342.