Nesch, Rolf(1893-1975)
Apis

Fargemetalltrykk
Arket: 49,5x64,5
Signert med blyant nede t.h.: Rolf Nesch.

Nummerert og påtegnet med blyant nede t.v.: 4/12 Tiré par l'artiste. Påtegnet med norsk tittel og datert med blyant nede på midten: Oksen 1968.
Helliesen/Sørensen 799. I egyptisk mytologi var Apis en gud med menneskekropp og oksehode. Viktig i byen Memfis i det gamle Egypt hvor han ble tilbedt i form av en levende, svart tyr.

Vurdering
NOK 40 000–50 000

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:00