Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Wankel, Charlotte (1888-1969)
Esel 1926

Olje på lerret
70x68
Signert og datert på baksiden av lerretet: Ch Wankel 26

UTSTILT:

Kunstnerforbundet, Oslo 1927, "Otte skandinaviske kubister", kat.nr. 46 med tittel: "Esel". ... kat.nr. 44? Lillehammer kunstmuseum 15.06.-08.09.2013, "Kvinnelige pionerer - Nye stemmer", uten kat.nr.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering
NOK 500 000–700 000

Tilslag NOK 300 000