Jubileumsauksjonen 1814-2014, del I

Auksjon onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Våre lokaler, Gamel logen

Fra Sandvikselven 1890
Backer, Harriet (1845-1932)
Fra Sandvikselven 1890

Olje på lerret
59,5x73,5
Signert, datert og påtegnet nede t.h.: Harriet Backer Skizze Sandviken 90

Antagelig signert med penn på baksiden, på blindrammen: "Hariet Backer", påtegnet med penn samme sted: "No 269", også påtegnet med kritt samme sted: "22".

UTSTILT:

Vandreutstilling, Trondheim Kunstmuseum 13.04.-08.06.2008 og Gøteborg Kunstmuseum 02.07.-05.10.2008, (ei Gøteborg), kat.nr. 18.

Auksjonert onsdag 4. juni 2014 kl 20:30

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000

Tilslag NOK 2 200 000