Placeholder auction
Kat.nr. 1

Anker, Annette (1851-1885)

Fra Hegdehaugen 1885 (1885)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Annette Anker. 1885.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 70 000

1374
Kat.nr. 2

Tannæs, Marie (1854-1939)

Interiør fra Våge 1903 (1903)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Marie Tannæs. 1903.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 52 000

1403
Kat.nr. 3

Gundersen, Helene (1858-1934)

Gammelt interiør

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Helene Gundersen
Vurdering 40 000
Solgt for 42 000

1200
Kat.nr. 4

Soot, Eyolf (1859-1928)

I lampelys 1885 (1885)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Eyolf Soot 1885
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 320 000

Placeholder auction
Kat.nr. 5

Dahl, Hans (1849-1937)

Til kirke på Strynsvannet i Nordfjord

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Hans - Dahl.
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 200 000

1275
Kat.nr. 6

Lorck, Karl (1829-1882)

Kjøkkeninteriør med kvinne, høne og vaktler 1876 (1876)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: C Lorck 76
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 72 000

1274 47817
Kat.nr. 7

Lerche, Vincent Stoltenberg (1837-1892)

Klosterbibliotek 1881

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Vinc. St-Lerche 81.
Vurdering 100 000–150 000

Placeholder auction
Kat.nr. 8

Barlag, Philip (1840-1913)

Kvinne i fjellandskap

Olje på lerret,
Signert nede t.v. : Barlag.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 10 000

1251
Kat.nr. 9

Thaulow, Frits (1847-1906)

Kvinne med risknippe i vinterlandskap 1875 (1875)

Olje på papir, oppklebet på plate,
Signert og datert nede t.h.: Fritz Thaulow. 75
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 62 000

1344
Kat.nr. 10

Ulving, Even (1863-1952)

Hummerfisker, Hankø

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: E. Ulving.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 26 000

1339
Kat.nr. 11

Ulving, Even (1863-1952)

Robåt i vinteropplag

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: E. Ulving.
Vurdering 20 000–25 000
Solgt for 14 000

1256
Kat.nr. 12

Werenskiold, Sophie Thomesen (1849-1926)

Terningspillende gategutter

Olje på lerret,
Usignert
Vurdering 20 000–30 000

1019
Kat.nr. 13

Grønvold, Bernt (1859-1923)

Kvinne og gutt i interiør

Olje på lerret,
Signert oppe t.h.: Bernt Grønvold
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 46 000

1245
Kat.nr. 14

Kielland, Kitty (1843-1914)

Interiør med rød stol

Olje på plate,
Signert nede t.h.: Kitty L Kielland
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 800 000

1277
Kat.nr. 15

Rasmussen, Anton (1842-1914)

Fjordlandskap med folkeliv 1880

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A Rasmussen. Df 1880-
Vurdering 80 000–100 000

1273
Kat.nr. 16

Normann, Adelsteen (1848-1918)

Tettsted i Sognefjorden med sognejakter

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: A Normann Dsf
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 42 000

Placeholder auction
Kat.nr. 17

Askevold, Anders (1834-1900)

Sæbø i Sundfjord 1892 (1892)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t. h.: A. Askevold. 1892.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 75 000

1329
Kat.nr. 18

Skredsvig, Christian (1854-1924)

To vassende kyr 1881 (1881)

Olje på mahogniplate,
Signert og datert nede t.v.: Chr. Skredsvig Paris. 1881.
Vurdering 50 000
Solgt for 110 000

1310
Kat.nr. 19

Etter solnedgang, Eggedal 1896 (1896)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 96.
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 320 000

1257
Kat.nr. 20

Thaulow, Frits (1847-1906)

Vår

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Vurdering 600 000–800 000
Solgt for 680 000

1300
Kat.nr. 21

Thaulow, Frits (1847-1906)

Vår

Fargeradering, lysmål,
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 60 000

1381
Kat.nr. 22

Thaulow, Frits (1847-1906)

Ved Canale Grande, Venezia

Olje på lerret,
Signert nede t. h.: Frits Thaulow.
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 165 000

Placeholder auction
Kat.nr. 23

Thaulow, Frits (1847-1906)

Natt. Nord-Frankrike

Olje på lerret,
Signert nede t. v.: F. T.
Vurdering 60 000–80 000

1396
Kat.nr. 24

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk landsbygate 1905 (1905)

Olje på plate,
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1905
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 90 000

1287
Kat.nr. 25

Dubois, Valborg Olsen (1860-1908)

Blomsterstudie 1887 (1887)

Pastell på lerret,
Signert og datert oppe t.h.: Valborg-Olsen 1887
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 25 000

1276
Kat.nr. 26

Bølling, Sigrid (1852-1917)

Høyonn

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: S. Bølling:
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 85 000

1244
Kat.nr. 27

Krohg, Christian (1852-1925)

Ivan Wolkof med sin balalaika

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: C Krohg
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 36 000

1366 51164
Kat.nr. 28

Scheel, Benedicte (1851-1929)

Portrett av Johanne Henrikke Scheel 1879 (1879)

Olje på lerret, oppklebet på plate,
Signert og datert på midten t.h.: B. Scheel. 1879.
Vurdering 6 000–8 000

Placeholder auction
Kat.nr. 29

Ancher, Michael (1849-1927)

Los

Signert nede t. h.: MA
Vurdering 50 000–70 000

1267
Kat.nr. 30

Krohg, Christian (1852-1925)

Portrett av Barbra Ihlen Larssen

Olje på plate,
Signert nede t.v.: C Krohg
Vurdering 80 000
Solgt for 70 000

1238
Kat.nr. 31

Tidemand, Adolph (1814-1876)

Bestemors fortelling 1854 (1854)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand. 54.
Vurdering 600 000–800 000
Solgt for 840 000

1330
Kat.nr. 32

Barlag, Philip (1840-1913)

To mennesker i robåt

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Barlag.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 17 500

1327
Kat.nr. 33

Barlag, Philip (1840-1913)

Bunadkledd kvinne i skogslandskap

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Barlag.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 25 000

1375
Kat.nr. 34

King, Yeend (1855-1924)

Stien ved bondegården

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Yeend King.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 30 000

1379
Kat.nr. 35

Müller, Morten (1828-1911)

Fra Holmestrand

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Morten Müller
Vurdering 25 000–30 000
Solgt for 20 000

1376
Kat.nr. 36

Kyr og budeie ved tjern

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Skredsvig
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 200 000

Placeholder auction
Kat.nr. 37

Balke, Peder (1804-1887)

Gaustatoppen

Olje på plate,
Signert nede t.h.: Balke
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 44 000

1308
Kat.nr. 38

Balke, Peder (1804-1887)

Fra Melsomvik

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Balke.
Vurdering 200 000

1237
Kat.nr. 39

Gram Kleen, Andrea (1853-1927)

Kunstnerens søster Margrethe 1880 (1880)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: 80 AG
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 39 000

1378
Kat.nr. 40

Askevold, Anders (1834-1900)

Fire kyr i landskap 1885 (1885)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: A. Askevold Ddf. 1885.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 35 000

1233
Kat.nr. 41

Askevold, Anders (1834-1900)

Fjellandskap med gård og to kyr

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: A Askevold.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 35 000

1268
Kat.nr. 42

Krohg, Christian (1852-1925)

Sittende kvinne

Olje på plate,
Usignert
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 90 000

1398
Kat.nr. 43

Thaulow, Frits (1847-1906)

Slagscene

Olje på plate og collage,
Usignert. Påtegnet nede t.v.: Alfonso Neuville -77. Parodi på Neuvilles slagscener. Antagelig malt i 1877.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 52 000

1048
Kat.nr. 44

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fossefall i Norge 1894 (1894)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 94.
Vurdering 300 000
Solgt for 290 000

Placeholder auction
Kat.nr. 45

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Anemoner 1924 (1924)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 24
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 15 000

Placeholder auction
Kat.nr. 46

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Fra Sandø 1899 (1899)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t. h.: Eilif P 99.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 80 000

1240
Kat.nr. 47

Eckersberg, Johan Fredrik (1822-1870)

Utsikt fra Borgen mot Bygdøy 1859 (1859)

Signert og datert nede t.v.: JF Eckersberg. 1859.
Vurdering 100 000
Solgt for 80 000

1416
Kat.nr. 48

Saal, Georg (1818-1870)

Norsk landskap 1855 (1855)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: G. Saal Baden Baden 1855.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 100 000

Placeholder auction
Kat.nr. 49

Collett, Frederik (1839-1914)

Fra Jæren. Ogna, sommer 1901

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: FC 01
Vurdering 60 000–80 000

1265
Kat.nr. 50

Munthe, Ludvig (1841-1896)

Kvinner og mann på landevei ved landsby

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: L Munthe.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 64 000

1348 8977
Kat.nr. 51

Kavli, Arne (1878-1970)

Teatermotiver

Olje på ovalt lerret, oppklebet på oval plate, 85x58
og olje på plate Alle signert: A. K.
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 36 000

1003
Kat.nr. 52

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i vase

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: A. Kavli
Vurdering 40 000
Solgt for 40 000

1424
Kat.nr. 53

Munthe, Gerhard (1849-1929)

Kommer han ikke snart? 1917. Fra kunstnerens hjem

Olje på lerret,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Gerhard Munthe 1917 Lysaker.
Vurdering 800 000–1 000 000

1326
Kat.nr. 54

Holmboe, Thorolf (1866-1935)

Fra Sandvikselven

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Vurdering 25 000–35 000
Solgt for 30 000

1176
Kat.nr. 55

Holmboe, Thorolf (1866-1935)

Kystlandskap

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Th Holmboe
Vurdering 150 000
Solgt for 80 000

1377
Kat.nr. 56

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Fra Sevilosen ved Savallen 1907 (1907)

Olje på lerret,
Signert og datert nede på midten: Eilif P 07
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 130 000

1419
Kat.nr. 57

Hansteen, Nils (1855-1912)

Skibbrudd 1890 (1890)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1890
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 8 000

Placeholder auction
Kat.nr. 58

Sinding, Otto (1842-1909)

Fisketorv

Olje på lerret,
Signert nede t. v.: Otto Sinding
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 52 000

1178
Kat.nr. 59

Svarstad, Anders (1869-1943)

Høstaften

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: A C Svarstad
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 30 000

Placeholder auction
Kat.nr. 60

Kolstø, Fredrik (1860-1945)

Regnfull høstdag motiv fra Lilleaker

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Fredrik Kolstö.
Vurdering 80 000–100 000

1207 26426
Kat.nr. 61

Onsager, Søren (1878-1946)

Måneskinn Capri

Olje på plate,
Signert nede t.h.: S. O.
Vurdering 20 000–30 000

1284
Kat.nr. 62

Onsager, Søren (1878-1946)

Stashatt 1904

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Søren Onsager 1904.
Vurdering 80 000–100 000

1372
Kat.nr. 63

Tidemand, Adolph (1814-1876)

Fiskeren og hans datter 1861

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A. Tidemand. 1861.
Vurdering 500 000–600 000

1417
Kat.nr. 64

Grimelund, Johannes (1842-1917)

Fiskeboder Svolvær i Lofoten 1893 (1893)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Grimelund. 1893.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 40 000

1272
Kat.nr. 65

Havneparti 1885 (1885)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: Grimelund 1885
Vurdering 40 000
Solgt for 40 000

Placeholder auction
Kat.nr. 66

Berg, Gunnar (1863-1893)

Fembøring i storm

Signert nede t.v.: Gunnar Berg
Vurdering 70 000
Solgt for 58 000

1235
Kat.nr. 67

Fjordlandskap

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: A Normann.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 46 000

1234
Kat.nr. 68

Ender, Axel (1853-1920)

Ung bunadkledd kone med hund

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Axel Ender-
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 70 000

Placeholder auction
Kat.nr. 69

Ender, Axel (1853-1920)

Hest og vogn med to kvinner og mann

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Axel Ender -
Vurdering 120 000–150 000

1409
Kat.nr. 70

Ender, Axel (1853-1920)

Skiløpere

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Axel Ender.
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 155 000

Placeholder auction
Kat.nr. 71

Kittelsen, Theodor (1857-1914)

Streik

Olje på papir, oppklebet på lerret,
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen
Vurdering 70 000

1371
Kat.nr. 72

Aspen blør 1908

Pastell på papir, oppklebet på plate, lysmål,
Signert og datert nede t.h.: Th Kittelsen 1908.
Vurdering 400 000

1232
Kat.nr. 73

Egedius, Halfdan (1877-1899)

Fra Olav den Helliges saga

Blyant på papir,
8 stk. Selges samlet. Skisser til Snorre.
Vurdering 25 000–35 000
Solgt for 17 000

1105
Kat.nr. 74

Egedius, Halfdan (1877-1899)

Markarbeidere Eika 1893 (1893)

Blyant på papir, lysmål,
Usignert. Stedsbestemt og datert nede t.v.: Eika Septbr. 93.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 20 000

1239
Kat.nr. 75

Egedius, Halfdan (1877-1899)

Bislettbekken, Vestre Aker

Signert nede t.h.: HE.
Vurdering 150 000–200 000

1373
Kat.nr. 76

Peterssen, Eilif (1852-1928)

Jaktnymfe 1875 (1875)

Olje på plate,
Signert og datert nede t.h.: Eilif Peterssen 75.
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 280 000

1352
Kat.nr. 77

Gundersen, Helene (1858-1934)

Oppstilling med epler og potpourrikrukke

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: H Gundersen
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 52 000

1407
Kat.nr. 78

Gundersen, Helene (1858-1934)

Interiør sommer

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: Helene Gundersen
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 32 000

1406
Kat.nr. 79

Gundersen, Helene (1858-1934)

Interiør vinter

Olje på lerret,
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 29 000

1395
Kat.nr. 80

Thaulow, Frits (1847-1906)

Norsk landskap med bondegård

Olje på plate,
Signert nede t.v.: Frits Th.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 72 000

1301
Kat.nr. 81

Thaulow, Frits (1847-1906)

Seilbåt ved kysten

Olje på plate,
Signert nede t.h.: FT
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 54 000

1286
Kat.nr. 82

Bennetter, Johan (1822-1904)

Havneparti med seilskuter og folkeliv 1855

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: J: Bennetter.
Vurdering 150 000–200 000

1382
Kat.nr. 83

Bennetter, Johan (1822-1904)

Vi ror i land 1887 (1887)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: J Bennetter. 1887.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 40 000

Placeholder auction
Kat.nr. 84

Bøe, Frants (1820-1891)

Midnattsol ved Hestmanøy i Nordland 1883 (1883)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t. h.: F Böe Bergen 1883.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 31 000

1422
Kat.nr. 85

Bøe, Frants (1820-1891)

Roser og liljekonvall 1889 (1889)

Olje på plate,
Signert og datert nede t.h.: F Bøe 1889.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 17 000

Placeholder auction
Kat.nr. 86

Bøe, Frants (1820-1891)

Epler 1866

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: F. Bøe 1866.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 50 000

Placeholder auction
Kat.nr. 87

Tidemand, Adolph (1814-1876)

En spåkvinne spår to unge piker 1854 (1854)

Olje på plate,
Signert og datert nede t.v.: A Tidemand 54
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 210 000

1288
Kat.nr. 88

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)

Fra Nord-Aurdal 1891 (1891)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: H F Gude 1891
Vurdering 500 000–700 000
Solgt for 800 000

1283
Kat.nr. 89

Skogsjø i måneskinn 1853 (1853)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1853
Vurdering 400 000–600 000
Solgt for 400 000

1401
Kat.nr. 90

Thaulow, Frits (1847-1906)

Mann i renessansedrakt sett bakfra

Olje på plate,
Usignert
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 15 000

1400
Kat.nr. 91

Thaulow, Frits (1847-1906)

En munk 1874 (1874)

Signert nede t.h.: Frits Thaulow Stedsbestemt og datert nede t.v.: Carlsruhe 74
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 20 000

1402
Kat.nr. 92

Thaulow, Frits (1847-1906)

Elveparti med fisker 1879 (1879)

Olje på mahogniplate,
Signert, noe utydelig stedsbestemt, eller dedisert, og datert nede t.h.: An..(?) 79 FT.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 58 000

1399
Kat.nr. 93

Thaulow, Frits (1847-1906)

Kunstnerens far

Olje på plate,
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 18 500

Placeholder auction
Kat.nr. 94

Sinding, Stephan (1846-1922)

Hornblåser

Bronse,
Signert på plinten: Stephan Sinding.
Vurdering 12 000
Solgt for 15 500

1363
Kat.nr. 95

Grønneberg, Hulda (1844-1924)

Kølnerdomen 1889 (1889)

Signert nede t.h.: Hulda Grønneberg
Vurdering 5 000
Solgt for 5 000

1278
Kat.nr. 96

Jacobsen, Sophus (1833-1912)

Fisker i måneskinn

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: S. Jacobsen
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 65 000

Placeholder auction
Kat.nr. 97

Ekenæs, Jahn (1847-1920)

Isfiske

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: J. Ekenæs. 1916.
Vurdering 200 000–300 000

Placeholder auction
Kat.nr. 98

Studie fra Balholm 1845 (1845)

Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: HFG Balholm 21de Juli 45
Vurdering 40 000
Solgt for 50 000

Placeholder auction
Kat.nr. 99

Mønsted, Peder (1859-1941)

Isskjæring ved Lillehammer 1922 (1922)

Olje på lerret,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mönsted. Lillehammer. 1922.
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 100 000

1280
Kat.nr. 100

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster 1919 (1919)

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.v.: A. Kavli. 19.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 72 000

Placeholder auction
Kat.nr. 101

Dahl, Cecilie (1858-1943)

Sittende gutt i landskap 1911

Olje på lerret,
Signert og datert nede t.h.: Cecilie Dahl 1911
Vurdering 30 000–40 000

1426
Kat.nr. 102

Berg, Hans Johan Frederik (1813-1874)

Gutteportretter

Akvarell, lysmål,
Begge signert nede t.v.: HJF Berg Den ene stedsbestemt og datert nede t.v.: London 1871
Vurdering 15 000

1425
Kat.nr. 103

Askevold, Anders (1834-1900)

Fra Stalheim

Olje på plate, oppklebet på lerret,
Signert nede t.v.: A. Askevold
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 28 000

Placeholder auction
Kat.nr. 104

Fra Bodø havn syd

Olje på lerret,
Signert nede t.h.: A Normann
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 150 000

Placeholder auction
Kat.nr. 105

Skramstad, Ludvig (1855-1912)

Skogstjern

Olje på lerret,
Signert nede t.v.: Ludv. Skramstad
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 29 000

1427
Kat.nr. 106

Ukjent, kunstner

Vinglass

Gråligglass,
"Chrystal Desert". Nøstetangen, ca. 1750-60.
Vurdering 40 000–50 000
Solgt for 72 000

1177
Kat.nr. 107

Mønsted, Peder (1859-1941)

UTG??R Langseth ved Lillehammer 1919

Olje på lerret,
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: P Mønsted. Langseth. 1919.