Grev Wedels Klassiske

Auksjon tirsdag 6. november 2001 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Katalog

1
Skje med skråavslutning

Sølv
L: 15,5 cm. Vekt: 22 gr.
Renessanse/barokk. Bergen, ca. 1675. Mester: Peder Johannesen Reimers, virksom 1670-1695.

NOK 12 000–14 000
Tilslag NOK 12 000
2
Kuleskje

Sølv
L: 13,5 cm. Vekt: 24,5 gr.
Renessanse. Bergen, ca. 1630. Mester: Lucas Andersen Steen, virksom 1619-etter 1658.

NOK 16 000–18 000
Tilslag NOK 12 000
3
Kuleskje

Sølv
L: 14 cm. Vekt: 24 gr.

NOK 16 000–18 000
Tilslag NOK 12 000
4
Nørregaard, Asta(1853-1933)Golåvann 1894

Pastell
31x41
Signert og datert nede t.h.: Asta Nørregaard 1894.

Tilslag NOK 72 000
5
Peterssen, Eilif(1852-1928)Portrett av Nicoline Peterssen 1882

Olje på lerret
75x96
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.h.: Eilif Peterssen Roma 82

NOK 200 000–250 000
Tilslag NOK 300 000
6
Uchermann, Karl(1855-1940)Portrett av to jakthunder

Olje på lerret
169x112
Signert nede t.h.: Karl Uchermann

Tilslag NOK 62 000
7
Uchermann, Karl(1855-1940)Mops, høne og spurv 1894

Olje på lerret
74x113
Signert og datert nede t.h.: Karl Uchermann. -94-

Tilslag NOK 70 000
8
Askevold, Anders(1834-1900)Ekelandsvannet ved Bergen 1862

Olje på lerret
44x74
Signert og noe utydelig datert nede t.v.: A. Askevold. 1862.

9
Askevold, Anders(1834-1900)Hjem fra seteren 1869

Olje på lerret
62x95
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1869.

NOK 120 000–150 000
Tilslag NOK 120 000
10
Thaulow, Frits(1847-1906)Losbåten går ut 1874

Olje på lerret
75x113
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 1874.

NOK 400 000
Tilslag NOK 291 500
11
Krohg, Christian(1852-1925)Flaskepost

Olje på plate
22x33
Signert nede t.h.: C Krohg

Tilslag NOK 50 000
12
Krohg, Christian(1852-1925)Enken

Olje på lerret
55x42
Signert nede t.v.: C Krohg

Tilslag NOK 50 000
13
Thaulow, Frits(1847-1906)Klipper

Olje på papir, oppklebet på plate
19x25
Usignert

14
Thaulow, Frits(1847-1906)Nedfallen tømmerbrygge

Olje på lerret
35x52
Signert nede t.h.: F.T.

Tilslag NOK 33 000
15
Thaulow, Frits(1847-1906)Båtbaug i sollys

Olje på lerret, oppklebet på plate
14x24
Usignert.

Tilslag NOK 33 000
16
Thaulow, Frits(1847-1906)Seilbåt

28x21
Signert nede t.h.: F. T.

NOK 25 000–30 000
Tilslag NOK 46 000
17
Kielland, Kitty(1843-1914)Blomstereng 1877

Olje på plate
47x60
Signert og datert nede t.v.: KLK 77

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 290 000
{lot.title}
18
Flintoe, Johannes(1787-1870)Fra Eggedal

Gouache, lysmål
35x47
Signert nede t. h.: Flintoe

Tilslag NOK 110 000
19
Flintoe, Johannes(1787-1870)Gaupne i Lyster

Gouache
61x94
Usignert

Tilslag NOK 80 000
20
Bergslien, Knud(1827-1908)Rensdyrjakt 1868

Olje på lerret
62x85
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 1868.

NOK 500 000
Tilslag NOK 630 000
21
Kavli, Arne(1878-1970)Tre kvinner og mann ved hagebord på Rønnes

Olje på lerret
80x83
Signert nede t.v.: A- Kavli-

NOK 400 000–600 000
Tilslag NOK 350 000
22
Tannæs, Marie(1854-1939)Fra Vøyenvollen

Olje på lerret
50x65
Signert nede t.v.: Marie Tannæs.

NOK 20 000
Tilslag NOK 33 000
23
Gundersen, Helene(1858-1934)Interiør fra prestegården i Vågå

Olje på lerret
78x98
Signert nede t.v.: Helene Gundersen

Tilslag NOK 30 000
24
Gundersen, Helene(1858-1934)Gammelt interiør

Olje på lerret
77x91

Tilslag NOK 15 000
25
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Furuer 1915

Olje på lerret
119x115
Signert og datert nede t.h.: Th Holmboe 1915

26
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Dronningen, Bygdøy

Olje på lerret
66x90
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 115 000
27
Skredsvig, Christian(1854-1924)Blaastuen, Fleskum 1890

Olje på lerret
49x65
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig. 90.

NOK 800 000–1 000 000
Tilslag NOK 1 200 000
28
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fiskevær i Lofoten

Olje på lerret
32x48
Signert nede t.v.: A Normann

NOK 40 000
Tilslag NOK 76 000
29
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fra Lærdal

Olje på lerret
105x157
Signert nede t.v.: A Normann

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 190 000
30
Müller, Morten(1828-1911)Folkeliv i Sørfjorden 1877

Olje på lerret
113x192
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. 1867.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 205 000
31
Thaulow, Frits(1847-1906)Hjemkomsten 1893

Pastell på lerret
47x65
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 93.

NOK 300 000
Tilslag NOK 300 000
32
Ross, Christian Meyer(1843-1904)Folkeliv ved vannpost, Sora 1884

Olje på lerret
81x58
Signert, stedsbestemt og datert oppe t.v.: CM Ross. Sora 1884.

Tilslag NOK 40 000
33
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)St. Maclou Rouen 1889

Olje på lerret
62x42
Signert og datert nede t.h.: Vinc St Lerche 89

Tilslag NOK 35 000
34
Lerche, Vincent Stoltenberg(1837-1892)Gjøglere med dyr opptrer for munker

Olje på lerret
80x120
Signert og utydelig datert eller stedsbestemt nede t.h.: Vinc St Lerche

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
35
Diriks, Edvard(1855-1930)Vinter ved Christiania fjorden

Olje på plate
38x46
Signert nede t.v.: Diriks.

Tilslag NOK 48 000
36
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Hvile under innhøsting 1867

Olje på lerret
31x41
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1867

37
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Vossevangen 1850

Olje på lerret
45x66
Signert og datert nede t.v.: HFG 1850

NOK 500 000
38
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Streik

Olje på papir, oppklebet på lerret
42x57
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen

NOK 70 000
Tilslag NOK 60 000
39
Peters, Wilhelm(1851-1935)Barn rundt oppdekket havebord

Olje på lerret
81x120
Signert nede t.h.: W. Peters

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 360 000
40
Skredsvig, Christian(1854-1924)Studie til Oktobermorgen ved Grez 1882

38x55
Signert og datert nede t.h.: CS 82

Tilslag NOK 57 000
41
Skredsvig, Christian(1854-1924)Skogslandskap med tjern 1895

Olje på lerret
95x120
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 95.

Tilslag NOK 140 000
42
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Fiskende gutter ved tømmerhus

Olje på lerret
53x46
Signert nede t.h.: J. Ekenæs

Tilslag NOK 44 000
43
Hansteen, Nils(1855-1912)Eketrær aften

Oje på lerret
88x65
Signert nede t.v.: Nils Hansteen

Tilslag NOK 22 000
44
Wexelsen, Christian(1830-1883)Seterbruk ved elv i fjellandskap 1867

Olje på lerret
85x127
Signert og datert nede t.v.: C. Wexelsen Xania 1867-69.

NOK 40 000–50 000
Tilslag NOK 52 000
45
Anker, Johan Herman Wedel(1845-1895)Gutt på skogssti

Olje på lerret
62x86
Signert nede t.v.: Herman W. Anker.

NOK 16 000–18 000
Tilslag NOK 18 500
46
Tidemand, Adolph(1814-1876)Anmeldelse til konfirmasjon II 1847

Olje på lerret
20x23
Signert og datert nede t.h.: A Tidemand 1847

NOK 250 000–300 000
47
Ender, Axel(1853-1920)Høyonn, to piker og hest

Olje på lerret
45x65
Signert nede t.h.: Axel Ender

Tilslag NOK 84 000
48
Dahl, Hans(1849-1937)Oppdaget! Vest Norge

Olje på lerret
92x44
Signert nede t. v.: Hans - Dahl. Berlin.

NOK 150 000–200 000
49
Thaulow, Frits(1847-1906)Selvportrett

Olje på plate
17,5x15,5
Usignert.

Tilslag NOK 26 000
50
Thaulow, Frits(1847-1906)Fjordlandskap 1872

23x34
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Bloksbjerg 25/8 72 FT.

Tilslag NOK 21 000
51
Thaulow, Frits(1847-1906)Kampestein

26x36
Usignert.

52
Thaulow, Frits(1847-1906)Festning ved havet

Olje på lerret
33x45
Signert nede t.h.: F. T.

Tilslag NOK 18 000
53
Thaulow, Frits(1847-1906)Kystlandskap

23x34
Usignert.

Tilslag NOK 21 000
54
Thaulow, Frits(1847-1906)Slagscene

Olje på plate, collage
41x110
Signert nede t.v.: Fritz og Alexandra.

Tilslag NOK 25 000
55
Jacobsen, Sophus(1833-1912)Vinterkveld med hjortedyr 1904

Olje på lerret
101x152
Signert og datert nede t.v.: S Jacobsen 04

Tilslag NOK 40 000
56
Wentzel, Gustav(1859-1927)Morgensol over fjellet. Sålell i Lom

Olje på lerret
100x129
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 70 000
57
Munthe, Ludvig(1841-1896)Vinterlandskap med rev 1867

Olje på lerret
39x55
Signert og datert nede t.h.: L. Munthe. 1867

NOK 70 000–80 000
Tilslag NOK 120 000
58
Strømdal, Georg Fredrik Nielsen(1856-1904)Sjøguttens hjemkomst

Olje på lerret
63x79
Signert nede t.h.: Carl Nielsen S Christiania

Tilslag NOK 38 000
59
Frich, Joachim(1810-1858)Skogslandskap med jeger 1850

Olje på lerret
43x43
Signert og datert nede t.h.: Frich 1850.

Tilslag NOK 56 000
60
Baade, Knud(1808-1879)Fiskers hus i måneskinn 1855

Olje på lerret
73x80
Signert og datert nede t.h.: K Baade 1855

Tilslag NOK 48 000
61
Müller, Morten(1828-1911)Kvinne og barn i skogslandskap 1873

Olje på mahognyplate
45x54
Signert og datert nede t.h.: Morten Müller. Df. 73.

NOK 40 000
62
Bergslien, Nils(1853-1928)Kvinne og gutt

Olje på lerret
60x42
Signert nede t.v.: N. Bergslien

NOK 40 000
Tilslag NOK 52 000
63
Grimelund, Johannes(1842-1917)Fra havnen i le Havre 1895

Olje på lerret
46x66
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Grimelund 1895 Le Hâvre 12-10-95

Tilslag NOK 23 000
64
Diriks, Edvard(1855-1930)Villa i Sydfrankrike 1918

Olje på lerret
61x74
Signert og datert nede t.h.: Diriks. 1918.

Tilslag NOK 12 000
65
Heggtveit, Øyvind(1884-1961)Chat Noir og Røde Mølle i Oslo

Olje på lerret
86x118
Signert nede t.v.: Øyvind Heggtveit

Tilslag NOK 30 000
66
Hansteen, Nils(1855-1912)Nordmarka 1884

Olje på lerret
25x48
Signert og datert nede t.v.: Nils Hansteen 1884

NOK 10 000
Tilslag NOK 20 000
67
Peterssen, Eilif(1852-1928)Gutt med bamse 1916

Olje på lerret
80x65
Signert og datert nede t.h.: Eilif P 1916

Tilslag NOK 54 000
68
Egedius, Halfdan(1877-1899)Vannliljer

Olje på plate
24x33
Signert nede t.v.: H. Egedius

NOK 40 000
Tilslag NOK 75 000
{lot.title}
69
Thaulow, Frits(1847-1906)Havnen i Dieppe

Olje på lerret
66x93
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

NOK 200 000–300 000
Tilslag NOK 180 000
70
Thaulow, Frits(1847-1906)Elvelandskap med hus 1898

Olje på lerret
21x26
Signert og datert nede t.v.: Frits Thaulow 98.

NOK 150 000–200 000
Tilslag NOK 120 000
71
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Utsyn mot Ask Gods ved Tyrifjorden 1893

Akvarell, lysmål
32x47
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Ask. Sept. 1893

Tilslag NOK 30 000
72
Frich, Joachim(1810-1858)Rytter på sti i fjellandskap 1839

Olje på lerret
29x38
Signert og datert nede t.h.: Frich 1839.

Tilslag NOK 30 000
73
Dahl, Hans(1849-1937)Jente med kvist i favnen

Olje på lerret
97x66
Signert nede t.v.: Hans-Dahl.

NOK 70 000–90 000
Tilslag NOK 90 000
{lot.title}
74
UTGÅR

Olje på lerret
46x65
Usignert.

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her