Auksjon onsdag 12. desember 2018 kl 19:30
Bondepike

Litografi trykket i svart på middels tynt gulhvitt papir
Arket: 695x495 mm Motivet: 560x435 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch

1920
Woll 660.

Vurdering
NOK 50 000USD 5 900EUR 5 100

Auksjonert onsdag 12. desember 2018 kl 19:30

Tilslag NOK 55 000

LITTERATUR: Gerd Woll: Edvard Munch – Samlede grafiske verk, Oslo 2012, kat.nr. 660.

Dette litografiet har hatt andre titler: "Leende kvinne med utslått hår" og "Leende bondepike". S. 411.