Auksjon tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30
Holck, Julius(1845-1911)
Fra Fiskebryggen i Bergen 1891

Olje på lerret
66,5x38
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Julius Holck Bergen 91

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 800–5 000EUR 3 300–4 400

Auksjonert tirsdag 28. mai 2019 kl 19:30

Tilslag NOK 32 000

LITTERATUR: Nkl.no.

Dårlig økonomi gjorde det vanskelig for Julius Holck å gå inn for kunstneryrket. Han begynte derfor maskinistutdannelse, og i den forbindelse kom han til utlandet som fyrbøter på et dampskip. Etter hjemkomsten var han fast bestemt på å bli maler. Han kom til å male landskaper, marinebilder og gatescener fra Bergen. Han dekorerte flere kaféer i Bergen.