Auksjon tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00
Olsen, Kjell Erik Killi(1952-)
Landsbyen som ikke hadde havn 1998-1999

Olje på lerret
120x150
Signert og datert på baksiden av lerretet: Kjell Erik Killi Olsen 1998-1999

Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Vurdering
NOK 120 000–150 000USD 11 600–14 600EUR 10 700–13 400

Auksjonert tirsdag 26. mai 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 155 000

LITTERATUR: Ulf Renberg, Harald Flor: Kjell Erik Killi Olsen, Oslo 1992.

Kjell Erik Killi Olsen uttaler selv:

Det er mange måter å skape bilder på, men felles for dem er det evige slitet med formen - samtidig som man er prøvende. Hele tiden arbeider man med komposisjonen, og det gjelder ikke bare for malerier og skulpturer, men måten vi beveger oss på gjennom hverdagen. Bevisst eller ubevisst blir rommene våre - med oppvasken, blomstene på bordet, og plenen i haven utenfor - til bilder og installasjoner. Vi har en drift mot form! Selv i rotet vårt må det være en viss orden, ellers greier vi ikke å takle dette livet, det er min overbevisning. S. 74.