Holmboe, Thorolf(1866-1935)
Kong Oscar II på Finnmarksvidda
Olje på papp
20x28
Signert nede t.h.: Th H
Påtegnet (etter vår mening noe feilaktig) på baksiden av platen: "Kong Carl På Hardangervidda Galtung". Antageligvis forlegg til illustrasjonsarbeid. Holmboe har blant annet illustrert J. Børresen: Med kong Oscar II nordenfor Polarsirkelen 1903/1904.
Vurdering
Auksjonert mandag 8. juni 2015 kl 20:00
Tilslag NOK 6 000