Auksjon mandag 15. juni 1998 kl 18:00
Erichsen, Thorvald(1868-1939)
Joronns hatt 1927

Olje på lerret
74x60
Signert og datert nede t.v.: Thorvald Erichsen 27.

Tidligere tittel: "Vindusbilde. Dovre".

Dienst Voor Schone Kunsten S - Gravenhage, "100 jaar Noorse Schilderkunst", Nederland, Dec. 1949, kat.nr. 76 med tittel: "Het Raam" ("Vinduet").
Kunstnernes Hus, Oslo 1959, kat.nr. 148 med tittel: "Vindusbilde. Dovre".
Vandreutstilling Trondhjems Kunstforening 1968, kat.nr. 78 og Kunstnernes Hus, Oslo 1969, kat.nr. 78 med tittel: "Joronns hatt".

Vurdering

Auksjonert mandag 15. juni 1998 kl 18:00

Tilslag NOK 260 000