Riis, Bendik(1911-1988)
Hellig Olav i Roma 1951
Blandingsteknikk på skissepapir
Arket: 37x29
Signert nede på arket: Bendik Riis
Påtegnet oppe t.h.: Kronprins Olav. Datert nede t.v.: 1951. -mai- Påtegnet nede t.v.: Hellig Olavs Billede i Chiesa San Carlo al Corso gave fra Pave Leo XIII Norge
Skrift på verso.
Vurdering
NOK 15 000–20 000USD 1 600–2 100EUR 1 400–1 900
Auksjonert torsdag 11. juni 2020 kl 18:00
Tilslag NOK 15 000