Auksjon tirsdag 29. november 2022 kl 18:00
Thaulow, Frits(1847-1906)
Mannen med nøkkelen

Olje på lerret
54x46
Signert nede t.v.: FT.

Bronseskulpturen "Mannen med Nøkkelen" av Auguste Rodin, gitt i gave av Frits Thaulow til Oslo (Kristiania) og plassert på Solli plass. Skulpturen ble avduket i 1902.

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2022 kl 18:00

Tilslag NOK 115 000