Nettauksjon 14. oktober – 24. oktober 2023
Kanne, Lesja 1750

Skåret tre
H: 23,5 cm

Lagget av brede staver med to bånd nederst og to gjennom hanken. Korpus og lokket med ranker med hjerteformete blader i relieff, hanken også skåret med en ranke og ned en kraftig skulpturell avslutning. Datert under lokket 1750 og under bunnen 1762.
Referanse: En meget lignende kanne fra Lesja datert 1714 er avbildet som fig. 680 i Gjærder.

Vurdering
NOK 10 000–12 000

Tilslag NOK 9 500
BudgiverTidspunktBeløp
5055a24.10.2023 15:17:16NOK 9 000
b254824.10.2023 16:51:58NOK 9 500