Kanne, Lesja 1750
Skåret tre
H: 23,5 cm
Lagget av brede staver med to bånd nederst og to gjennom hanken. Korpus og lokket med ranker med hjerteformete blader i relieff, hanken også skåret med en ranke og ned en kraftig skulpturell avslutning. Datert under lokket 1750 og under bunnen 1762.
Referanse: En meget lignende kanne fra Lesja datert 1714 er avbildet som fig. 680 i Gjærder.
Vurdering
NOK 10 000–12 000
Tilslag NOK 9 500
Budgiver | Tidspunkt | Beløp |
5055a | 24.10.2023 15:17:16 | NOK 9 000 |
b2548 | 24.10.2023 16:51:58 | NOK 9 500 |