Nettauksjon 14. oktober – 24. oktober 2023
Hankestaup, Ytre Sogn 1825

Bemalt tre
H til munningen: 13 cm Diam.: 20 cm

Lagget staup med håndtak som stiliserte hestehoder. Dekorert med innsvidde buer, kors og sirkler og rosemalt med blomster på en rød bakgrunn, med grønne bånd. Innvendig på det ene håndtaket åtte pegler. Under bunnen innskåret IISB 1825. Dette staupet tilhører en stor gruppe nærmest identiske staup fra Ytre Sogn datert mellom 1763 og 1836. Se Gjærder s.273.

Vurdering

Tilslag NOK 7 200
BudgiverTidspunktBeløp
cb4ac24.10.2023 16:11:05NOK 7 200