Hankestaup, Ytre Sogn 1825
Bemalt tre
H til munningen: 13 cm Diam.: 20 cm
Lagget staup med håndtak som stiliserte hestehoder. Dekorert med innsvidde buer, kors og sirkler og rosemalt med blomster på en rød bakgrunn, med grønne bånd. Innvendig på det ene håndtaket åtte pegler. Under bunnen innskåret IISB 1825. Dette staupet tilhører en stor gruppe nærmest identiske staup fra Ytre Sogn datert mellom 1763 og 1836. Se Gjærder s.273.
Vurdering
Tilslag NOK 7 200
Budgiver | Tidspunkt | Beløp |
cb4ac | 24.10.2023 16:11:05 | NOK 7 200 |