Haaland, Lauritz(1855-1938)
Dampskipet Kong H og seilskute i kystlandskap 1882
Olje på lerret
40x62
Signert og datert nede t.h.: L. Haaland -82.
Dampskipet Kong Haakon I, bygget i 1878. Skipet gikk i rute mellom Kristiania og Bergen.
Vurdering
Auksjonert torsdag 30. mai 2002 kl 20:00
Tilslag NOK 29 000