Holmboe, Thorolf(1866-1935)
Vindmølle
Blyant og lavering
11x10
Signert nede t.v.: Th. H.
Arket beskåret i margen t.h.. Original tegning brukt som forelegg til boken: Lesebok for folkeskolen av Nordahl Rolfsen med tegninger av bl.a. Thorolf Holmboe. Avbildet under III. Fra fremmede land, 27, for leseboken av Jonas Dahl.
Vurdering
NOK 1 000–1 500
Tilslag NOK 1 000