Auksjon mandag 29. november 2004 kl 18:00
Martinsen, Kåre(1912-1986)
Ballade 1977

Olje på lerret
84x105
Signert og datert nede t.v.: Kåre Martinsen - 77.

Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen.

Vurdering

Auksjonert mandag 29. november 2004 kl 18:00

Det ble møtet med de impresjonistiske malere, og i særlig grad Pierre Bonnard, som kom til å forme Kåre Martinsens kunstneriske utvikling.