Haalke, Hjalmar(1894-1964)
Kveld ved Driva 1937
Olje på lerret
81x100
Signert og datert nede t.v.: Hjalmar Haalke 1937
Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammmen samt påtegnet Kongsvold.
Statens Kunstutstilling, Oslo 1937, kat.nr. 45 Kunstnernes Hus, Oslo 1938, kat.nr. 75.
Vurdering
Tilslag NOK 28 000