Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Gamle Logen Store Sal

Skulptrise med terracottafigur 1940
Rian, Johs. (1891-1981)

Olje på plate
46x37
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1940

Signert, datert og påtegnet med tittel på baksiden av platen.

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 250 000

I mange bilder av denne typen har Johs. Rian arbeidet med forholdet mellom figur og rom og forholdet mellom fargene i rytmisk inndelte flater.