11331
Kat.nr. 1

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Vrengen, Kjøpmannskjær

Olje på lerret, 74x100
Signert nede t.h.: E. Ulving
Vurdering 40 000
Solgt for 28 000

11390
Kat.nr. 2

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Svenner fyr 1928 (1928)

Olje på lerret, 73x100,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: E. Ulving. Svennör Fyr 1928
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 36 000

11329
Kat.nr. 3

Madsen, Sofus (1881-1977)

Viljen 1907 (1907)

Bronse, H: 57 cm.
Signert og datert: Sofus Madsen 1907
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 50 000

11408
Kat.nr. 4

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908 (1908)

Olje på lerret, 42x42
Signert og datert nede t.h.: A - Kavli. 08
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 60 000

11399
Kat.nr. 5

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret, 44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 55 000

11170
Kat.nr. 6

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i vase 1916 (1916)

Olje på lerret, 86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16
Vurdering 40 000–60 000

11335
Kat.nr. 7

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Guttene ved dammen

Lavering, 25x40
Usignert
Vurdering 30 000–50 000
Solgt for 30 000

11336
Kat.nr. 8

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Astruptunet med blomstrende frukttrær

Kullstift, 24,5x31,5
Signert nede t.h.: N A
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 60 000

11338
Kat.nr. 9

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Foss og bre (Ca. 1907)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, Arket: 16x20-20,5 Motivet: 15,3x15,7
Signert nede t.v.: N. Astrup
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 48 000

11334
Kat.nr. 10

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fiskeren (1916)

Fargetresnitt, 38x24
Signert i platen nede t.h.: N A
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 75 000

11315
Kat.nr. 11

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Maimåne (Ca. 1908)

Fargetresnitt trykket på tynt japanpapir, 19x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 300 000

11397
Kat.nr. 12

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vårnatt og seljekall (1917)

Fargetresnitt trykket på tynt japanpapir, 349x274 mm
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 1 000 000

11332
Kat.nr. 13

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Job (1899)

Olje på lerret, 118,5x73,5
Signert oppe t.v.: N A
Vurdering 300 000–400 000

11333
Kat.nr. 14

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvernhus ved Eikaas

Olje på lerret, oppklebet på plate, 23x32
Signert nede t.v.: N A
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 460 000

11276
Kat.nr. 15

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Sittende akt 1916 (1916)

Olje på lerret, 56x40
Signert og datert oppe t.v: Karsten -16
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 390 000

11228
Kat.nr. 16

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Fra Skagen (1923)

Olje på lerret, 30x41
Signert nede t.v.: Karsten
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 180 000

11325
Kat.nr. 17

Karsten, Ludvig (1876-1926)

I kjøkkenet

Olje på lerret, 48x60
Sekundær signatur og datering med blyant oppe t.h.: Karsten -13
Vurdering 600 000–800 000

11284
Kat.nr. 18

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Kirkespiret, Lillehammer (1933)

Olje på lerret, 73x60
Signert nede t.v: Thv. Erichsen
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 130 000

11248
Kat.nr. 19

Landskap nr. 2 1933 (1933)

Olje på lerret, 73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.
Vurdering 60 000–80 000

11287
Kat.nr. 20

Potteplante i vindu 1924 (1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret, 55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.
Vurdering 150 000–200 000

11383
Kat.nr. 21

Krohg, Per (1889-1965)

Gate i Hamburg (1931)

Olje på plate, 55x46
Signert nede t.v.: Per Krohg
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 50 000

11188
Kat.nr. 22

Krohg, Per (1889-1965)

Peinture 1925 (1925)

Olje på lerret, 89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25
Vurdering 130 000–150 000

11310
Kat.nr. 23

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Eva i Edens Hage 1946 (1946)

Olje på plate, 81x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 46
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 25 000

11214
Kat.nr. 24

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924 (1924)

Olje på lerret, 70x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 24.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 56 000

11226
Kat.nr. 25

Keyser, Ragnhild (1889-1943)

Sydlandsk landskap med hus

Olje på lerret, 41,5x32
Signert nede t.h.: Ragnhild Keyser
Vurdering 15 000
Solgt for 16 000

11253
Kat.nr. 26

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Gate i Cagnes 1921 (1921)

Olje på lerret, 55x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch Cagnes. 1921. . France .
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 20 000

11202
Kat.nr. 27

Onsager, Søren (1878-1946)

Kvinne i interiør 1930 (1930)

Olje på lerret, 64x70
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager - 30
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 66 000

11249
Kat.nr. 28

Grünewald, Isaac (1889-1946)

Sittende kvinneakt (1939)

Olje på plate, 65x54
Signert nede t.h.: Grünewald
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 80 000

11282
Kat.nr. 29

Enger, Erling (1899-1990)

Det hellige dyr 1943 (1943)

Olje på lerret, 50x85
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -43.
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 240 000

11240
Kat.nr. 30

Ekeland, Arne (1908-1994)

Fra Bøn (1960-tallet)

Olje på lerret, 70x90
Signert nede t.v.: A. Ekeland
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 32 000

11298
Kat.nr. 31

Ekeland, Arne (1908-1994)

Gratulasjon

Olje på lerret, 117x73
Signert oppe t.h: Arne Ekeland
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 270 000

11247
Kat.nr. 32

Høgberg, Karl (1901-1981)

Vaagaasar Lom 1932 (1932)

Olje på lerret, 86x100
Signert og datert nede t.h.: Karl Högberg - 1932
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 13 000

11396
Kat.nr. 33

Mohr, Hugo Lous (1889-1970)

Fjellandskap med stabbur 1940 (1940)

Olje på lerret, 81x100
Signert og datert nede t.v.: H.L.M. -40
Vurdering 12 000–15 000

11403
Kat.nr. 34

Heramb, Thore (1916-2014)

Figur 1952 (1952)

Olje på lerret, 77x65
Signert og datert oppe t.h.: Th. Heramb -52
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 140 000

11266
Kat.nr. 35

Heramb, Thore (1916-2014)

Tre sitroner på et fat 1950 (1950)

Olje på huntonittplate, 50x75
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb - 50
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 42 000

11433
Kat.nr. 36

Weidemann, Jakob (1923-2001)

To figurer 1949 (1949)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 35 000

11426
Kat.nr. 37

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Oppstilling med frukt og blomster 1953 (1953)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 53.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 280 000

11235
Kat.nr. 38

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Olje på lerret, 88x93
Signert nede t.h.: G. S G.
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 420 000

11278
Kat.nr. 39

Manessier, Alfred (1911-1993)

Descente Nocturne 1958 (1958)

Olje på lerret, 100x73
Signert og datert nede t.v: Manessier 58
Vurdering 300 000–400 000
Solgt for 190 000

11279
Kat.nr. 40

Picasso, Pablo (1881-1973)

Pique (1959)

Linoleumssnitt i farger, Arket: 62x75 cm Motivet: 53x64 cm
Signert med blyant nede t.h: Picasso
Vurdering 200 000–300 000
Solgt for 220 000

11155
Kat.nr. 41

Rian, Johs. (1891-1981)

Studie 1950 (1950)

Olje på plate, 40,5x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian ca 1950
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 25 000

11427
Kat.nr. 42

Rian, Johs. (1891-1981)

Akt i interiør

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 27x17
Signert nede t.h.: J R
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 23 000

11297
Kat.nr. 43

Storstein, Aage (1900-1983)

Verandautsikt, Holmsbu (1944)

Olje på plate, 40x53
Signert nede t.h: Storstein.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 10 000

11404
Kat.nr. 44

Storstein, Aage (1900-1983)

Fra Holmsbu 1945 (1945)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -45
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 8 000

11303
Kat.nr. 45

Fjell, Kai (1907-1989)

Dansen 1942 (1942)

Olje på lerret, 101x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Vurdering 500 000–700 000
Solgt for 500 000

11085
Kat.nr. 46

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne i landskap (1952)

Olje på lerret, 62x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 150 000–200 000

11175
Kat.nr. 47

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn 1955 (1955)

Olje på lerret, 70x60
Signert og datert oppe t.h.: Kai Fjell -55
Vurdering 250 000–350 000
Solgt for 250 000

11160
Kat.nr. 48

Fjell, Kai (1907-1989)

Luttspilleren

Olje på lerret, 71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Vurdering 250 000–350 000
Solgt for 200 000

11151
Kat.nr. 49

Fjell, Kai (1907-1989)

Drømmen 1967 (1967)

Olje på lerret, 60x73
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 67
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 150 000

11430
Kat.nr. 50

Heramb, Thore (1916-2014)

Vinterkatedral 1984 (1984)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert n.v.: Th. Heramb -84
Vurdering 40 000–60 000

11295
Kat.nr. 51

Heramb, Thore (1916-2014)

Våren nærmer seg 1983 (1983)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb 83
Vurdering 35 000–45 000
Solgt for 39 000

11322
Kat.nr. 52

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1971 (1971)

Olje på lerret, 63x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 71
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 70 000

11425
Kat.nr. 53

Komposisjon med blå sirkel

Serigrafi og akryl på lerret, oppklebet på plate, 87x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 80 000–100 000
Solgt for 80 000

11299
Kat.nr. 54

Sitter, Inger (1929-2015)

Komposisjon (1995)

Olje på lerret, 130x100
Signert nede t.h: Sitter
Vurdering 150 000–200 000
Solgt for 160 000

11398
Kat.nr. 55

Gullvåg, Håkon (1959)

Figurkomposisjon (1993)

Olje på lerret, 75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg
Vurdering 50 000–70 000

11236
Kat.nr. 56

Carlsen, Bjørn (1945)

Den gåtefulle

Olje på lerret og på treplate, 88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 70 000

11435
Kat.nr. 57

Rose, Knut (1936-2002)

Komposisjon med figurer (1989)

Olje på plate, 33x41
Signert nede på midten: Knut Rose
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 18 000

11434
Kat.nr. 58

Rose, Knut (1936-2002)

Rittmesteren (1977)

Olje på plate, 41x33
Signert nede t.h.: Knut Rose
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 28 000

11180
Kat.nr. 59

Tveter, Kåre (1922-2012)

Arktiskt lys

Olje på lerret, 65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 28 000

11395
Kat.nr. 60

Butenschøn, Ragnhild (1912-1992)

Møte (1966)

Bronse, H: 65 cm.
Usignert
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 30 000

11328
Kat.nr. 61

Waksvik, Skule (1927)

Spillende tiur 1993 (1993)

Bronse, patinert, H: 22 cm.
Signert og datert på plinten: Skule 19W93
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 13 000

11388
Kat.nr. 62

Johansen, Svein (1946)

Vinterreise 1978 (1978)

Olje på lerret, 120x135
Signert og datert nede t.h.: Svein Jo - 78
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 35 000

11256
Kat.nr. 63

Blom, Kenneth (1967)

Shark 2008 (2008)

Olje på lerret, 130x150
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Kenneth Blom Shark 2008
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 92 000

11375
Kat.nr. 64

Krantz, Nils (1886-1954)

Portrett av Nikolai Astrup 1910 (1910)

Kullstift på tynt beige papir, lysmål, 42x36
Signert og datert nede t.v.: Krantz juli 10
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 21 000

11337
Kat.nr. 65

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Prestegården, Astrups barndomshjem

Gravert sinkplate, 16,5x15,5-16
Signert i platen (speilvendt) nede t.v.: N Astrup
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11340
Kat.nr. 66

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gammel Jølsterjente (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, 23,7-24,1x20,7
Signert oppe t.v.: Astrup
Vurdering 40 000–50 000
Solgt for 35 000

11339
Kat.nr. 67

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Et Jølstersagn (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir, Arket: 18-18,2x16,5-16,7
Signert oppe t.h.: N. Astrup
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 27 000

11418
Kat.nr. 68

Kollwitz, Käthe (1867-1945)

Hjelp Russland

Litografi trykket i svart, lysmål, 46x57
Signert nede t.h.: Käthe Kollwitz
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 16 000

11251
Kat.nr. 69

Rian, Johs. (1891-1981)

Figurer på et gårdstun

Fargetresnitt, Trykkmål: 45,5x38,5 Arkmål: 56,5x49,5
Signert nede t.v.: J. Rian
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 14 000

11159
Kat.nr. 70

Rian, Johs. (1891-1981)

Musikanter 1952 (1952)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 30x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1952
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 10 000

11153
Kat.nr. 71

Rian, Johs. (1891-1981)

Sittende kvinne 1949 (1949)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 25x21
Signert og datert nede t.v.: J Rian 49
Vurdering 7 000–9 000
Solgt for 10 000

11227
Kat.nr. 72

Strand, Svein (1934)

Kvinne på sengekanten, akt

Akvarell på papir, lysmål, 48x27
Signert nede t.v.: S Strand
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11230
Kat.nr. 73

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 62,5x82,5
Signert nede t.v.: Frans
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11231
Kat.nr. 74

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 83,5x62
Signert nede t.v.: Frans
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11144
Kat.nr. 75

Léger, Fernand (1881-1955)

Les Danseuses (Fond Jaune) 1953 (1953)

Fargelitografi, lysmål, 61x49
Signert og datert i steinen: F. L 53 Signert nede t.h.: F Léger
Vurdering 40 000
Solgt for 40 000

11377
Kat.nr. 76

Fjell, Kai (1907-1989)

Høst (1977)

Serigrafi, lysmål, 45x54,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 18 000

11291
Kat.nr. 77

Fjell, Kai (1907-1989)

Bølgen (1948)

Fargelitografi, lysmål, 50x57
Signert og datert nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 18 000

11302
Kat.nr. 78

Fjell, Kai (1907-1989)

Pike med rød bluse (1982)

Litografi, lysmål, 62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 16 000

11301
Kat.nr. 79

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 36 000

11275
Kat.nr. 80

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn

Akvarell på papir, lysmål, 26,5x32
Signert nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 15 000

11290
Kat.nr. 81

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne med blomster i favnen

Pastell på papir, lysmål, 54x41
Dobbelsignert oppe t.h. og nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 25 000

11316
Kat.nr. 82

Fjell, Kai (1907-1989)

Pikehode (1984)

Serigrafi, lysmål, 50x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 40 000
Solgt for 32 000

11146
Kat.nr. 83

Chagall, Marc (1887-1985)

Songes: Tour Eiffel (1981)

Radering, lysmål, 28x34
Signert med blyant nede t.h.: Marc Chagall
Vurdering 30 000–50 000

11321
Kat.nr. 84

Sort sol

Serigrafi, 102,5x74
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 50 000

11294
Kat.nr. 85

Groth, Jan (1938)

Komposisjon 1984 (1984)

Kullstift på papir, 62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 36 000