11331
Kat.nr. 1

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Vrengen, Kjøpmannskjær

Olje på lerret, 74x100
Signert nede t.h.: E. Ulving
Vurdering 40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Vrengen, Kjøpmannskjær

Forhåndsbud behandles konfidensielt og må være GWPA ihende senest dagen før auksjonen. Ved like bud på samme objekt prefereres det bud som ble innlevert først. Husk at 20% omkostninger kommer i tillegg til salgssummen.

Jeg bekrefter å ha lest og forplikter meg til GWPAs kjøpsvilkår

Dersom jeg får tilslaget ønsker jeg faktura til følgende adresse:

NB! Budet er ikke registrert før du har mottatt bekreftelse fra GWPA.

or Avbryt

11390
Kat.nr. 2

Ulving, Even (1863-1952)

Fra Svenner fyr 1928 (1928)

Olje på lerret, 73x100,5
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: E. Ulving. Svennör Fyr 1928
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Svenner fyr 1928

or Avbryt

11329
Kat.nr. 3

Madsen, Sofus (1881-1977)

Viljen 1907 (1907)

Bronse, H: 57 cm.
Signert og datert: Sofus Madsen 1907
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Viljen 1907

or Avbryt

11408
Kat.nr. 4

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908 (1908)

Olje på lerret, 42x42
Signert og datert nede t.h.: A - Kavli. 08
Vurdering 60 000–80 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Oppstilling med blomster og kaffekopp 1908

or Avbryt

11399
Kat.nr. 5

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i mugge og kirsebær på stettfat

Olje på lerret, 44x51
Signert nede t.v.: A. Kavli
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11170
Kat.nr. 6

Kavli, Arne (1878-1970)

Oppstilling med blomster i vase 1916 (1916)

Olje på lerret, 86x75
Signert og datert nede t.v.: A- Kavli - 16
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Oppstilling med blomster i vase 1916

or Avbryt

11335
Kat.nr. 7

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Guttene ved dammen

Lavering, 25x40
Usignert
Vurdering 30 000–50 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Guttene ved dammen

or Avbryt

11336
Kat.nr. 8

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Astruptunet med blomstrende frukttrær

Kullstift, 24,5x31,5
Signert nede t.h.: N A
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11338
Kat.nr. 9

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Foss og bre (Ca. 1907)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, Arket: 16x20-20,5 Motivet: 15,3x15,7
Signert nede t.v.: N. Astrup
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Foss og bre

or Avbryt

11334
Kat.nr. 10

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fiskeren (1916)

Fargetresnitt, 38x24
Signert i platen nede t.h.: N A
Vurdering 80 000–100 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fiskeren

or Avbryt

11315
Kat.nr. 11

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Maimåne (Ca. 1908)

Fargetresnitt trykket på tynt japanpapir, 19x25,5
Signert nede t.v.: N. Astrup
Vurdering 300 000–400 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Maimåne

or Avbryt

11397
Kat.nr. 12

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vårnatt og seljekall (1917)

Fargetresnitt trykket på tynt japanpapir, 349x274 mm
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 1 000 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vårnatt og seljekall

or Avbryt

11332
Kat.nr. 13

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Job (1899)

Olje på lerret, 118,5x73,5
Signert oppe t.v.: N A
Vurdering 300 000–400 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Job

or Avbryt

11333
Kat.nr. 14

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvernhus ved Eikaas

Olje på lerret, oppklebet på plate, 23x32
Signert nede t.v.: N A
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvernhus ved Eikaas

or Avbryt

11276
Kat.nr. 15

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Sittende akt 1916 (1916)

Olje på lerret, 56x40
Signert og datert oppe t.v: Karsten -16
Vurdering 300 000–400 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sittende akt 1916

or Avbryt

11228
Kat.nr. 16

Karsten, Ludvig (1876-1926)

Fra Skagen (1923)

Olje på lerret, 30x41
Signert nede t.v.: Karsten
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Skagen

or Avbryt

11325
Kat.nr. 17

Karsten, Ludvig (1876-1926)

I kjøkkenet

Olje på lerret, 48x60
Sekundær signatur og datering med blyant oppe t.h.: Karsten -13
Vurdering 600 000–800 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
I kjøkkenet

or Avbryt

11284
Kat.nr. 18

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Kirkespiret, Lillehammer (1933)

Olje på lerret, 73x60
Signert nede t.v: Thv. Erichsen
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kirkespiret, Lillehammer

or Avbryt

11248
Kat.nr. 19

Landskap nr. 2 1933 (1933)

Olje på lerret, 73x92
Signert og datert nede t.v.: .Thorvald Erichsen 33.
Vurdering 60 000–80 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Landskap nr. 2 1933

or Avbryt

11287
Kat.nr. 20

Potteplante i vindu 1924 (1924)

Olje på tykt hvitt papir, oppklebet på lerret, 55x46
Signert og datert nede t.v: Thv. Erichsen 24.
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Potteplante i vindu 1924

or Avbryt

11383
Kat.nr. 21

Krohg, Per (1889-1965)

Gate i Hamburg (1931)

Olje på plate, 55x46
Signert nede t.v.: Per Krohg
Vurdering 70 000–90 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gate i Hamburg

or Avbryt

11188
Kat.nr. 22

Krohg, Per (1889-1965)

Peinture 1925 (1925)

Olje på lerret, 89x73
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 25
Vurdering 130 000–150 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Peinture 1925

or Avbryt

11310
Kat.nr. 23

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Eva i Edens Hage 1946 (1946)

Olje på plate, 81x100
Signert og datert nede t.h.: R. Th 46
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Eva i Edens Hage 1946

or Avbryt

11214
Kat.nr. 24

Thygesen, Rudolph (1880-1953)

Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924 (1924)

Olje på lerret, 70x73
Signert og datert nede t.h.: R. Th. 24.
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Oppstilling med krukker, karaffel og frukt 1924

or Avbryt

11226
Kat.nr. 25

Keyser, Ragnhild (1889-1943)

Sydlandsk landskap med hus

Olje på lerret, 41,5x32
Signert nede t.h.: Ragnhild Keyser
Vurdering 15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sydlandsk landskap med hus

or Avbryt

11253
Kat.nr. 26

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Gate i Cagnes 1921 (1921)

Olje på lerret, 55x50
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: R. Juell-Gleditsch Cagnes. 1921. . France .
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gate i Cagnes 1921

or Avbryt

11202
Kat.nr. 27

Onsager, Søren (1878-1946)

Kvinne i interiør 1930 (1930)

Olje på lerret, 64x70
Signert og datert nede t.h.: Sören Onsager - 30
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne i interiør 1930

or Avbryt

11249
Kat.nr. 28

Grünewald, Isaac (1889-1946)

Sittende kvinneakt (1939)

Olje på plate, 65x54
Signert nede t.h.: Grünewald
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sittende kvinneakt

or Avbryt

11282
Kat.nr. 29

Enger, Erling (1899-1990)

Det hellige dyr 1943 (1943)

Olje på lerret, 50x85
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -43.
Vurdering 100 000–150 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Det hellige dyr 1943

or Avbryt

11240
Kat.nr. 30

Ekeland, Arne (1908-1994)

Fra Bøn (1960-tallet)

Olje på lerret, 70x90
Signert nede t.v.: A. Ekeland
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Bøn

or Avbryt

11298
Kat.nr. 31

Ekeland, Arne (1908-1994)

Gratulasjon

Olje på lerret, 117x73
Signert oppe t.h: Arne Ekeland
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gratulasjon

or Avbryt

11247
Kat.nr. 32

Høgberg, Karl (1901-1981)

Vaagaasar Lom 1932 (1932)

Olje på lerret, 86x100
Signert og datert nede t.h.: Karl Högberg - 1932
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vaagaasar Lom 1932

or Avbryt

11396
Kat.nr. 33

Mohr, Hugo Lous (1889-1970)

Fjellandskap med stabbur 1940 (1940)

Olje på lerret, 81x100
Signert og datert nede t.v.: H.L.M. -40
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fjellandskap med stabbur 1940

or Avbryt

11403
Kat.nr. 34

Heramb, Thore (1916-2014)

Figur 1952 (1952)

Olje på lerret, 77x65
Signert og datert oppe t.h.: Th. Heramb -52
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Figur 1952

or Avbryt

11266
Kat.nr. 35

Heramb, Thore (1916-2014)

Tre sitroner på et fat 1950 (1950)

Olje på huntonittplate, 50x75
Signert og datert nede t.v.: Th. Heramb - 50
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Tre sitroner på et fat 1950

or Avbryt

11433
Kat.nr. 36

Weidemann, Jakob (1923-2001)

To figurer 1949 (1949)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 49
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
To figurer 1949

or Avbryt

11426
Kat.nr. 37

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Oppstilling med frukt og blomster 1953 (1953)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Weidemann 53.
Vurdering 80 000–100 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Oppstilling med frukt og blomster 1953

or Avbryt

11235
Kat.nr. 38

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Olje på lerret, 88x93
Signert nede t.h.: G. S G.
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11278
Kat.nr. 39

Manessier, Alfred (1911-1993)

Descente Nocturne 1958 (1958)

Olje på lerret, 100x73
Signert og datert nede t.v: Manessier 58
Vurdering 300 000–400 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Descente Nocturne 1958

or Avbryt

11279
Kat.nr. 40

Picasso, Pablo (1881-1973)

Pique (1959)

Linoleumssnitt i farger, Arket: 62x75 cm Motivet: 53x64 cm
Signert med blyant nede t.h: Picasso
Vurdering 200 000–300 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Pique

or Avbryt

11155
Kat.nr. 41

Rian, Johs. (1891-1981)

Studie 1950 (1950)

Olje på plate, 40,5x33
Signert og datert nede t.v.: J Rian ca 1950
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Studie 1950

or Avbryt

11427
Kat.nr. 42

Rian, Johs. (1891-1981)

Akt i interiør

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 27x17
Signert nede t.h.: J R
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Akt i interiør

or Avbryt

11297
Kat.nr. 43

Storstein, Aage (1900-1983)

Verandautsikt, Holmsbu (1944)

Olje på plate, 40x53
Signert nede t.h: Storstein.
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Verandautsikt, Holmsbu

or Avbryt

11404
Kat.nr. 44

Storstein, Aage (1900-1983)

Fra Holmsbu 1945 (1945)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Storstein -45
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Fra Holmsbu 1945

or Avbryt

11303
Kat.nr. 45

Fjell, Kai (1907-1989)

Dansen 1942 (1942)

Olje på lerret, 101x111
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 42
Vurdering 500 000–700 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Dansen 1942

or Avbryt

11085
Kat.nr. 46

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne i landskap (1952)

Olje på lerret, 62x50
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne i landskap

or Avbryt

11175
Kat.nr. 47

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn 1955 (1955)

Olje på lerret, 70x60
Signert og datert oppe t.h.: Kai Fjell -55
Vurdering 250 000–350 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Mor og barn 1955

or Avbryt

11160
Kat.nr. 48

Fjell, Kai (1907-1989)

Luttspilleren

Olje på lerret, 71x60,5
Signert nede t.v.: Kai Fjell
Vurdering 250 000–350 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Luttspilleren

or Avbryt

11151
Kat.nr. 49

Fjell, Kai (1907-1989)

Drømmen 1967 (1967)

Olje på lerret, 60x73
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 67
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Drømmen 1967

or Avbryt

11430
Kat.nr. 50

Heramb, Thore (1916-2014)

Vinterkatedral 1984 (1984)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert n.v.: Th. Heramb -84
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vinterkatedral 1984

or Avbryt

11295
Kat.nr. 51

Heramb, Thore (1916-2014)

Våren nærmer seg 1983 (1983)

Olje på lerret, 81x64
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb 83
Vurdering 35 000–45 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Våren nærmer seg 1983

or Avbryt

11322
Kat.nr. 52

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1971 (1971)

Olje på lerret, 63x67
Signert og datert nede t.h.: Weidemann 71
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon 1971

or Avbryt

11425
Kat.nr. 53

Komposisjon med blå sirkel

Serigrafi og akryl på lerret, oppklebet på plate, 87x70
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 80 000–100 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon med blå sirkel

or Avbryt

11299
Kat.nr. 54

Sitter, Inger (1929-2015)

Komposisjon (1995)

Olje på lerret, 130x100
Signert nede t.h: Sitter
Vurdering 150 000–200 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11398
Kat.nr. 55

Gullvåg, Håkon (1959)

Figurkomposisjon (1993)

Olje på lerret, 75x65
Signert nede t.v.: Gullvåg
Vurdering 50 000–70 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Figurkomposisjon

or Avbryt

11236
Kat.nr. 56

Carlsen, Bjørn (1945)

Den gåtefulle

Olje på lerret og på treplate, 88x79
Signert oppe t.v.: Bjørn Carlsen.
Vurdering 70 000–90 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Den gåtefulle

or Avbryt

11435
Kat.nr. 57

Rose, Knut (1936-2002)

Komposisjon med figurer (1989)

Olje på plate, 33x41
Signert nede på midten: Knut Rose
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon med figurer

or Avbryt

11434
Kat.nr. 58

Rose, Knut (1936-2002)

Rittmesteren (1977)

Olje på plate, 41x33
Signert nede t.h.: Knut Rose
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Rittmesteren

or Avbryt

11180
Kat.nr. 59

Tveter, Kåre (1922-2012)

Arktiskt lys

Olje på lerret, 65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Arktiskt lys

or Avbryt

11395
Kat.nr. 60

Butenschøn, Ragnhild (1912-1992)

Møte (1966)

Bronse, H: 65 cm.
Usignert
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Møte

or Avbryt

11328
Kat.nr. 61

Waksvik, Skule (1927)

Spillende tiur 1993 (1993)

Bronse, patinert, H: 22 cm.
Signert og datert på plinten: Skule 19W93
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Spillende tiur 1993

or Avbryt

11388
Kat.nr. 62

Johansen, Svein (1946)

Vinterreise 1978 (1978)

Olje på lerret, 120x135
Signert og datert nede t.h.: Svein Jo - 78
Vurdering 40 000–60 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Vinterreise 1978

or Avbryt

11256
Kat.nr. 63

Blom, Kenneth (1967)

Shark 2008 (2008)

Olje på lerret, 130x150
Signert, datert og påtegnet med tittel av kunstneren på baksiden av lerretet: Kenneth Blom Shark 2008
Vurdering 70 000–90 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Shark 2008

or Avbryt

11375
Kat.nr. 64

Krantz, Nils (1886-1954)

Portrett av Nikolai Astrup 1910 (1910)

Kullstift på tynt beige papir, lysmål, 42x36
Signert og datert nede t.v.: Krantz juli 10
Vurdering 12 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Portrett av Nikolai Astrup 1910

or Avbryt

11337
Kat.nr. 65

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Prestegården, Astrups barndomshjem

Gravert sinkplate, 16,5x15,5-16
Signert i platen (speilvendt) nede t.v.: N Astrup
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11340
Kat.nr. 66

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gammel Jølsterjente (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt hvitt papir, 23,7-24,1x20,7
Signert oppe t.v.: Astrup
Vurdering 40 000–50 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Gammel Jølsterjente

or Avbryt

11339
Kat.nr. 67

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Et Jølstersagn (Før 1914)

Tresnitt trykket i svart på tynt beige papir, Arket: 18-18,2x16,5-16,7
Signert oppe t.h.: N. Astrup
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Et Jølstersagn

or Avbryt

11418
Kat.nr. 68

Kollwitz, Käthe (1867-1945)

Hjelp Russland

Litografi trykket i svart, lysmål, 46x57
Signert nede t.h.: Käthe Kollwitz
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Hjelp Russland

or Avbryt

11251
Kat.nr. 69

Rian, Johs. (1891-1981)

Figurer på et gårdstun

Fargetresnitt, Trykkmål: 45,5x38,5 Arkmål: 56,5x49,5
Signert nede t.v.: J. Rian
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Figurer på et gårdstun

or Avbryt

11159
Kat.nr. 70

Rian, Johs. (1891-1981)

Musikanter 1952 (1952)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 30x23
Signert og datert nede t.h.: J Rian 1952
Vurdering 8 000–10 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Musikanter 1952

or Avbryt

11153
Kat.nr. 71

Rian, Johs. (1891-1981)

Sittende kvinne 1949 (1949)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 25x21
Signert og datert nede t.v.: J Rian 49
Vurdering 7 000–9 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sittende kvinne 1949

or Avbryt

11227
Kat.nr. 72

Strand, Svein (1934)

Kvinne på sengekanten, akt

Akvarell på papir, lysmål, 48x27
Signert nede t.v.: S Strand
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne på sengekanten, akt

or Avbryt

11230
Kat.nr. 73

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 62,5x82,5
Signert nede t.v.: Frans
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11231
Kat.nr. 74

Widerberg, Frans (1934-2017)

Litografi, lysmål, 83,5x62
Signert nede t.v.: Frans
Vurdering 10 000–15 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på

or Avbryt

11144
Kat.nr. 75

Leger, Fernand (1881-1955)

Les Danseuses (Fond Jaune) 1953 (1953)

Fargelitografi, lysmål, 61x49
Signert og datert i steinen: F. L 53 Signert nede t.h.: F Leger
Vurdering 40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Les Danseuses (Fond Jaune) 1953

or Avbryt

11377
Kat.nr. 76

Fjell, Kai (1907-1989)

Høst (1977)

Serigrafi, lysmål, 45x54,5
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 20 000–30 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Høst

or Avbryt

11291
Kat.nr. 77

Fjell, Kai (1907-1989)

Bølgen (1948)

Fargelitografi, lysmål, 50x57
Signert og datert nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Bølgen

or Avbryt

11302
Kat.nr. 78

Fjell, Kai (1907-1989)

Pike med rød bluse (1982)

Litografi, lysmål, 62x46
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Pike med rød bluse

or Avbryt

11301
Kat.nr. 79

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 53x38
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Bruden

or Avbryt

11275
Kat.nr. 80

Fjell, Kai (1907-1989)

Mor og barn

Akvarell på papir, lysmål, 26,5x32
Signert nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 15 000–20 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Mor og barn

or Avbryt

11290
Kat.nr. 81

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinne med blomster i favnen

Pastell på papir, lysmål, 54x41
Dobbelsignert oppe t.h. og nede t.h: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Kvinne med blomster i favnen

or Avbryt

11316
Kat.nr. 82

Fjell, Kai (1907-1989)

Pikehode (1984)

Serigrafi, lysmål, 50x60
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Pikehode

or Avbryt

11146
Kat.nr. 83

Chagall, Marc (1887-1985)

Songes: Tour Eiffel (1981)

Radering, lysmål, 28x34
Signert med blyant nede t.h.: Marc Chagall
Vurdering 30 000–50 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Songes: Tour Eiffel

or Avbryt

11321
Kat.nr. 84

Sort sol

Serigrafi, 102,5x74
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Sort sol

or Avbryt

11294
Kat.nr. 85

Groth, Jan (1938)

Komposisjon 1984 (1984)

Kullstift på papir, 62x87
Signert og datert nede t.v: Groth 1984
Vurdering 30 000–40 000
Send forhåndsbud

Gi forhåndsbud på
Komposisjon 1984

or Avbryt