Widerberg, Frans(1934-2017)
Rytter
Litografi/offset, lysmål
44,5x33,5x2
Signert nede t.h.: Frans
1 helt papirark rammet inn med en stolpe i midten, slik at det ser ut som 2 stk. med tekst t.v. og rytter t.h. rammet inn i samme ramme. Øivind Pedersen, Widerbergs grafikk, kat.nr. 364: Trykkflate 39x62 Papirformat 52x71. Utgitt i 100 eks.
Se Pedersen, s. 168: "Kat.nr. 360-369: Mappe 10 dikt-litografier av Stein Mehren og Frans Widerberg. Litografier og dikt trykket på samme ark. Diktene til Stein Mehren er håndskrevet og trykket separat i offset. Utgiver: J. M. Stenersens Forlag A. S 1984".
Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 900–1 100
Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00
Tilslag NOK 7 000