Grev Wedels Moderne og Klassiske

Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Katalog

{lot.title}
1
Fearnley, Thomas(1802-1842)Fjordparti fra Bergens Stift

Olje på lerret, oppklebet på plate
13,5x22
Signert, antagelig sekundært, risset inn i tørr maling, nede t.v.: TF

NOK 30 000–40 000USD 3 600–4 800EUR 3 200–4 300
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
2
Bergslien, Knud(1827-1908)På vei fra kirke 1865(1865)

Olje på lerret
38,5x48,5
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 65

NOK 170 000–200 000USD 20 200–23 800EUR 18 100–21 300
Tilslag NOK 165 000
{lot.title}
3
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Badegjester på stranden, Rügen 1882(1882)

19x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Göhren Rügen 14 Aug 1882

NOK 150 000–200 000USD 17 900–23 800EUR 16 000–21 300
{lot.title}
4
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk landsby med folkeliv

Olje på lerret
61x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow-

NOK 250 000–350 000USD 29 800–41 700EUR 26 600–37 300
Tilslag NOK 180 000
{lot.title}
5
Thaulow, Frits(1847-1906)Kanal i København(1904)

Olje på lerret
65,5x82,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.

Tilslag NOK 225 000
{lot.title}
6
Thaulow, Frits(1847-1906)Seilbåt i kveldslys

Olje på lerret
54x65

NOK 60 000–80 000USD 7 100–9 500EUR 6 400–8 500
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
7
Thaulow, Frits(1847-1906)Fransk gårdsinteriør

Olje på lerret
46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow

NOK 70 000–90 000USD 8 300–10 700EUR 7 500–9 600
Tilslag NOK 110 000
{lot.title}
8
Skredsvig, Christian(1854-1924)Bondegård i Grez 1881(1881)

Olje på lerret
65x92
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig Grez 1881.

NOK 100 000–150 000USD 11 900–17 900EUR 10 600–16 000
Tilslag NOK 100 000
{lot.title}
9
Skredsvig, Christian(1854-1924)Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret
60,5x95,5
Signert nede t.v.: Christian Skredsvig.

NOK 200 000–300 000USD 23 800–35 700EUR 21 300–31 900
{lot.title}
10
Skredsvig, Christian(1854-1924)Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890(1890)

Olje på lerret
130x68
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 90

NOK 50 000–70 000USD 6 000–8 300EUR 5 300–7 500
Tilslag NOK 60 000
{lot.title}
11
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Nymfe

Olje på lerret
32x30
Signert nede t.h.: Hans Heyerdahl

Tilslag NOK 55 000
{lot.title}
12
Heyerdahl, Hans(1857-1913)Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret
100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl

{lot.title}
13
Werenskiold, Erik(1855-1938)Werner med seilbåt(1893)

Olje på lerret
70,5x50,5
Usignert
Bevitnet på baksiden av lerretet av kunstnerens sønn: Malt av Erik Werenskiold. Bevidnes herved av Dagfin Werenskiold 18-2-1967.

NOK 400 000–600 000USD 47 600–71 400EUR 42 600–63 900
Tilslag NOK 300 000
{lot.title}
14
Krohg, Christian(1852-1925)Utenfor Engebret Café

Olje på plate
32x41
Signert nede t.h.: C. Krohg

Tilslag NOK 95 000
{lot.title}
15
Krohg, Christian(1852-1925)Kvinneportrett

Olje på papp, oppklebet på lerret
60x49
Signert nede t.v.: C Krohg

NOK 15 000–20 000USD 1 800–2 400EUR 1 600–2 100
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
16
Krohg, Christian(1852-1925)Velkommen

Olje på lerret
81x54
Signert nede t.h.: C Krohg

NOK 35 000–45 000USD 4 200–5 400EUR 3 700–4 800
Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
17
Ender, Axel(1853-1920)Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret
70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -

NOK 40 000–60 000USD 4 800–7 100EUR 4 300–6 400
{lot.title}
18
Askevold, Anders(1834-1900)Ved Utne i Hardanger 1877(1877)

Olje på lerret
35x46
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1877.

NOK 12 000–15 000USD 1 400–1 800EUR 1 300–1 600
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
19
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890(1890)

Olje på lerret
54x84
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1890.

Tilslag NOK 58 000
{lot.title}
20
Follestad, Dorothea(1855-1921)Kvinneportrett 1885(1885)

Olje på plate
90x60
Signert og datert nede t.h.: Dorothea Follestad 1885

Tilslag NOK 30 000
{lot.title}
21
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Innover 1914(1914)

Olje på lerret
91x151
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1914

Tilslag NOK 120 000
{lot.title}
22
Haaland, Lauritz(1855-1938)Seilskute i kystlandskap 1900(1900)

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900.

NOK 20 000–30 000USD 2 400–3 600EUR 2 100–3 200
Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
23
Haaland, Lauritz(1855-1938)Innseilingen til Egersund 1908(1908)

Olje på lerret
97x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.

Tilslag NOK 50 000
{lot.title}
24
Normann, Adelsteen(1848-1918)Fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret
112x150
Signert nede t.h.: A Normann

Tilslag NOK 38 000
{lot.title}
25
Dahl, Hans(1849-1937)Folkeliv i fjordlandskap

Olje på lerret
49x66
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.

Tilslag NOK 34 000
{lot.title}
26
Wentzel, Gustav(1859-1927)Bondeinteriør

Olje på lerret
50x60
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
27
Wentzel, Gustav(1859-1927)Pike ved seter, Gudbrandsdalen

Olje på lerret
50x79
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel

Tilslag NOK 42 000
{lot.title}
28
Thurmann, Peder Cappelen(1839-1919)Katolsk prosesjon i landsby 1875(1875)

Olje på lerret
64x103
Signert og datert nede t.h.: P. Thurmann 75

NOK 10 000–15 000USD 1 200–1 800EUR 1 100–1 600
{lot.title}
29
Ulfsten, Nikolai(1854-1885)Landskap fra Jæren 1878(1878)

Olje på lerret
50x101
Signert nede t.v.: N. Ulfsten
Datert nede t.h.: Paris 1878.

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
30
Ditten, Johannes von(1848-1924)Fra Ure i Lofoten

Olje på lerret
41x61,5
Signert nede t.v.: v Ditten.

NOK 4 000–6 000USD 500–700EUR 400–600
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
31
Jacobsen, August(1868-1955)Kystlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret
81x91
Signert nede t.v.: A J.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
32
Lundeby, Alf(1870-1961)Ved lampelys - Lillehammer 1936(1936)

Olje på lerret
50x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1936

Tilslag NOK 17 000
{lot.title}
33
Gleditsch, Rolf Juell(1892-1984)Viadukt ved Meudon 1919(1919)

Olje på lerret
46x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Rolf Juell-Gleditsch Paris Meudon 1919.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
34
Hagen, Else(1914-2010)Sittende ballettdanser, akt

Olje på plate
65x54
Signert nede t.h.: Else Hagen

Tilslag NOK 35 000
{lot.title}
35
Torsteinson, Torstein(1876-1966)Høns på vagle

Olje på plate
44,5x62
Signert nede t.v.: TT

NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 900–1 100
{lot.title}
36
Heiberg, Astri Welhaven(1881-1967)Sydlandsk hage

Olje på lerret
90x100
Signert nede t.v.: Astri Welhaven

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
37
Krohg, Per(1889-1965)Fra Hvaler 1944(1944)

Olje på plate
38x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 44

NOK 5 000–7 000USD 600–800EUR 500–700
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
38
Eriksen, Sigurd(1884-1976)Skjærgårdslandskap med figurer 1964(1964)

Olje på lerret
55x66
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1964

NOK 7 000–9 000USD 800–1 100EUR 700–1 000
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
39
Hanno, Carl von(1901-1953)Fiskere tørker garn

Olje på lerret
32,5x40
Signert nede t.v.: Carl v Hanno.

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
40
Krohg, Per(1889-1965)Josef og Potifars hustru, fantasi

Olje på plate
38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
41

Olje på plate
38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg

Tilslag NOK 7 500
{lot.title}
42
Krohg, Per(1889-1965)Tømmerhoggere rundt et bål

Olje på plate
55x45,5
Signert nede t.h.: Per Krohg

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
43
Gjemre, Per(1864-1928)Fra Skudeneshavn, vinter 1925(1925)

Olje på lerret
70x70
Signert og datert nede t.v.: Per Gjemre 1925

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
44
Gjemre, Per(1864-1928)Fiskere på Jæren

Olje på lerret
32x50
Signert nede t.v.: Per Gjemre

NOK 3 000–5 000USD 400–600EUR 300–500
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
45
Gjemre, Per(1864-1928)Notfiske 1925(1925)

Olje på plate
35x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1925

{lot.title}
46
Kavli, Arne(1878-1970)Hus i landskap

Olje på lerret
92x123
Signert nede t.v.: A. Kavli-

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
47
Kavli, Arne(1878-1970)Hageparti, Rønnes

Olje på lerret
62x51
Signert nede t.v.: A-Kavli-

Tilslag NOK 45 000
{lot.title}
48
Kavli, Arne(1878-1970)Fra Rønnes

Olje på lerret
29x31
Signert nede t.h.: A- Kavli

NOK 25 000–30 000USD 3 000–3 600EUR 2 700–3 200
{lot.title}
49
Kavli, Arne(1878-1970)Blomster og en mugge

Olje på lerret
75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli

{lot.title}
50
Sørensen, Henrik(1882-1962)Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate
38x46
Signert nede t.h: HS

{lot.title}
51
Sørensen, Henrik(1882-1962) Hode 1957(1957)

Olje på plate
45x38
Signert og datert nede t.v.: HS 57 Datert nede t.h.: 1957

{lot.title}
52
Heiberg, Jean(1884-1976)Kystlandskap, Kragerø(1952)

Olje på plate
46x55
Signert nede t.h: J H Heiberg

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
53
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Landskap 1924(1924)

Olje på plate
32x41
Signert og datert nede t.v: Thv. E. 24.

{lot.title}
54
Erichsen, Thorvald(1868-1939)Kystlandskap 1916(1916)

Olje på plate
41x55
Signert og datert nede t.h: Thv. Erichsen 1916

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
55
Enger, Erling(1899-1990)Landskap med løvtrær

Olje på plate
38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.

{lot.title}
56
Enger, Erling(1899-1990)Vinterlandskap 1957(1957)

Olje på lerret
40x45
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -57.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
57
Enger, Erling(1899-1990)Åkerlandskap 1954(1954)

Olje på plate
27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.

{lot.title}
58
Weidemann, Jakob(1923-2001)Skjærgårdslandskap med sjøboder

Olje på plate
33x41
Signert nede t.v.: Weidemann.

Tilslag NOK 19 000
{lot.title}
59
Rian, Johs.(1891-1981)De badende 1939(1939)

Olje på plate
42,5x50,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1939

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
60
Johannessen, Erik Harry(1902-1980)Betroelse 1955(1955)

Olje på plate
50x61
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry J. 55.

{lot.title}
61
Wigdehl, Michaloff(1857-1921)Gårdstun med stabbur

Olje på lerret
37x40
Signert nede t.v.: MW.

NOK 2 000–3 000USD 200–400EUR 200–300
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
62
Nesjar, Carl(1920-2015)Kystbilde(1982)

Akryl, sand og trekull på papir
50x66
Signert nede t.h.: Nesjar

NOK 10 000–12 000USD 1 200–1 400EUR 1 100–1 300
Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
63
Fjell, Kai(1907-1989)To kvinner 1961(1961)

Akvarell, lysmål
23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -61 (69?)

Tilslag NOK 22 000
{lot.title}
64
Fjell, Kai(1907-1989)Tilbake til naturen

Blyant og akvarell på papir, lysmål
23x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
65
Fjell, Kai(1907-1989)Hvalpen Lady skifter eiger 1983(1983)

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
66
Fjell, Kai(1907-1989)Skuespillerinnen 1983(1983)

Akvarell på papir, lysmål
20x28

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
67
Fjell, Kai(1907-1989)Blå natt 1978(1978)

Akvarell, lysmål
28,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
68
Fjell, Kai(1907-1989)Flammen 1978(1978)

Akvarell på papir, lysmål
20,5x28,5

{lot.title}
69
Fjell, Kai(1907-1989)Sovende fløtere 1968(1968)

31x39
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -68

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
70
Opdahl, Ørnulf(1944-)Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål
77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984

{lot.title}
71
Gullvåg, Håkon(1959-)Fuglunge og oksekranie 1988(1988)

Akvarell og pastell på papir, lysmål
18x15
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg - 88

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
72
Johannessen, Jens(1934-)Fjell

Olje på lerret
21x26
Signert nede t.h.: JJ

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
73
Tiller, Lars(1924-1994)Komposisjon med fugl

Olje på plate
50x61
Usignert

{lot.title}
74
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon 1958(1958)

Olje på plate
18x16,5
Signert og datert nede t.h: Weidemann 58.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
75
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinne i interiør

Olje på plate
32x25
Signert nede t.v.: HS

NOK 3 000USD 400EUR 300
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
76
Heramb, Thore(1916-2014)Komposisjon 1969(1969)

Olje på lerret
46x41
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb -69

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
77
Heramb, Thore(1916-2014)Løvbusker 1966(1966)

Olje på lerret
38x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 66

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
78
Bleken, Håkon(1929-)Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978(1974 og 1978)

Olje på plate
15x26
Signert og datert nede t.h.: H.B -74. Signert og datert nede t.v.: H. Bleken -78.

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
79
Nerdrum, Odd(1944-)Hav

22x26,5
Signert nede t.h.: Nerdrum.

Tilslag NOK 36 000
{lot.title}
80
Knoff, Anne-Lise(1937-2005)Drotten min som skin der inne 1984(1984)

Olje og bladgull på plate
52x44
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 84

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
81
Schyberg Olsen, Sverre(1971-)Blå akt

Olje på lerret
100x80
Signert nede t.h.: Sverre Schyberg Olsen

Tilslag NOK 20 000
{lot.title}
82
Astrup, Nikolai(1880-1928)Reinsdyr Utkast til vignett

Penn på tynt gulhvitt papir
14,2x12,5
Usignert

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
83
Astrup, Nikolai(1880-1928)To flyvende fugler Vignett-skisse

Penn på tynt gulhvitt papir
12x17,5
Signert oppe t.v.: N. Astrup

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
84
Astrup, Nikolai(1880-1928)Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir
10,5x14
Usignert

NOK 5 000USD 600EUR 500
{lot.title}
85
Astrup, Nikolai(1880-1928)Ex Libris

Blyant på tynt gulhvitt papir
12x12,3
Usignert

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
86
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer
11,5x9
Signert nede på midten: N. A.

{lot.title}
87
Astrup, Nikolai(1880-1928)Høst Plukke epler Ex Libris

Blyant og lavering på tynt gulhvitt papir
15x10,2
Usignert

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
88
Astrup, Nikolai(1880-1928)Rips-vin Vinetikett

Tusj og akvarell på tynt gulhvitt papir
15,4x14,3
Signert nede t.h.: N. A.

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
89
Astrup, Nikolai(1880-1928)Engsmelle

Akvarell på tynt gulhvitt papir
15,7-16x9,5 og 10x13
Den nederste signert nede t.h.: N A

Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
90
Astrup, Nikolai(1880-1928)Gren med kirsebærblomster

11,8x18,5
Usignert

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
91
Astrup, Nikolai(1880-1928)Heggeblomster

Tusj på kladdepapir med linjer
21,2x13,1
Usignert

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
92
Astrup, Nikolai(1880-1928)Rabarbra 1. utkast speilvendt

Penn og lavering på tynt papir
11,4x15,2
Signert nede t.h.: N. A.

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
93
Astrup, Nikolai(1880-1928)Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir
13,3x12,4
Usignert

NOK 6 000–8 000USD 700–1 000EUR 600–900
{lot.title}
94
Astrup, Nikolai(1880-1928)Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir
14,2x23
Usignert

NOK 5 000USD 600EUR 500
{lot.title}
95
Astrup, Nikolai(1880-1928)Fjellvann

Penn på tynt gulhvitt papir
9,4x14
Usignert

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
96
Astrup, Nikolai(1880-1928)Tyskebryggen, første utkast

Lavering på tynt gulhvitt papir
11,2x15,2
Signert nede t.h.: N. A.

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
97
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir
14,3x22,5
Usignert

{lot.title}
98
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kråke og hare

Kullstift på tykt beige papir
14,3x23
Usignert

Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
99
Astrup, Nikolai(1880-1928)Ved naustveggen

Penn på tynt beige papir
22,8x17,7
Usignert

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
100
Astrup, Nikolai(1880-1928)Svaner

10,5x12-12,5
Usignert

{lot.title}
101
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kvinne i fjellbekk

Blyant og olje på papir
22X14,2
Usignert

Tilslag NOK 13 000
{lot.title}
102
Astrup, Nikolai(1880-1928)Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir
17,5x14,7-16
Usignert

{lot.title}
103
Astrup, Nikolai(1880-1928)Vedhugger

Penn på tykt beige papir
14,1x12
Signert nede t.h.: N A

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
104
Astrup, Nikolai(1880-1928)Jente klapper hund

Penn på tykt beige papir
14-15,3x12,2-13,2
Signert nede t.h.: N. Astrup.

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
105
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kystlandskap fra Karmøy

Penn på tykt beige papir
15,4-15,8x23
Signert nede t.v.: N. A.

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
106
Astrup, Nikolai(1880-1928)Høner

Penn på tynt beige papir
13,6x12,3
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 3 000
{lot.title}
107
Astrup, Nikolai(1880-1928)Høne og hane

Penn på tykt gulhvitt papir
8x12,5
Signert nede t.h.: N. Astrup

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
108
Astrup, Nikolai(1880-1928)Kråke og gris

Penn på tykt gulhvitt papir
7,8x12,5
Signert nede t.h.: NA.

NOK 4 000USD 500EUR 400
Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
109
Astrup, Nikolai(1880-1928)Nå er bukken min

Penn på tykt beige papir
31,5x17,7
Signert nede t.v.: N. A

Tilslag NOK 16 000
{lot.title}
110
Astrup, Nikolai(1880-1928)Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir
21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.

NOK 5 000USD 600EUR 500
{lot.title}
111
Astrup, Nikolai(1880-1928)Stoler, skisser

9,5-15x8,5-17,5
Usignert

{lot.title}
112
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

{lot.title}
113
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler II

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

{lot.title}
114
Astrup, Nikolai(1880-1928)Avtegning av portaler III

Blyant på tykt gulhvitt papir
14,3X23
Usignert

{lot.title}
115
Astrup, Nikolai(1880-1928)Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917(1917)

Blyant, akvarell og sjablonger/klistremerker i en skissebok
22x14,5
Signert og datert på shertingforside: Nikolai Astrup 1917

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
116
Deberitz, Per(1880-1945)Halvakt

Pastell på papir
62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai

{lot.title}
117
Sørensen, Henrik(1882-1962)Akt

Kullstift på papir
38x27
Signert med blyant nede t.h.: HS

Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
118
Sørensen, Henrik(1882-1962)Kvinneakt 1928(1928)

Litografi, lysmål
55x39
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sörensen 1928

{lot.title}
119
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Vårløsning, fra Skåtøy 1890(1890)

Akvarell på papp
31x44
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1890.

Tilslag NOK 46 000
{lot.title}
120
Sohlberg, Harald(1869-1935)Midnatt 1914(1914)

Etsning
Arket: 46,8x63,8 cm. Motivet: 46x63,5 cm.
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1914

Tilslag NOK 12 000
{lot.title}
121
Werenskiold, Erik(1855-1938)Henrik Wergeland på Veslebrunen

Litografi, lysmål
34x29
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold

Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
122
Rian, Johs.(1891-1981)Blå akt

24x18
Signert og noe utydelig påtegnet nede på midten: JR Sprö

Tilslag NOK 6 500
{lot.title}
123
Rian, Johs.(1891-1981)Kvinne ved piano 1947(1947)

15x18
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
124
Rian, Johs.(1891-1981)Stående jente med dukke 1958(1958)

Blyant og akvarell på skissepapir
26,5x18,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1958

Tilslag NOK 6 000
{lot.title}
125
Rian, Johs.(1891-1981)Salome Utkast III 1939(1939)

Blyant og olje på plate
33x37

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
126
Miró, Joan(1893-1983)Komposisjon

Litografi
51x66,5
Signert nede t.h.: M.

{lot.title}
127
Klee, Paul(1879-1940)Mannsportrett 1925(1925)

Litografi trykket i svart på tykt gulhvitt papir
45x31,8
Signert, datert og påtegnet i platen nede t.v.: K 1925. R 4.
Signert med blyant nede t.h.: Klee

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
128
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Komposisjon

Fargelitografi
88,5x58
Signert i platen nede t.v.: L Eikaas
Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas

Tilslag NOK 4 000
{lot.title}
129
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hesten hviler(1958)

Tresnitt, lysmål
23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas

{lot.title}
130
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Kvinnehode

Litografi
38x36
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas

NOK 3 000USD 400EUR 300
Tilslag NOK 0
{lot.title}
131
Eikaas, Ludvig(1920-2010)Hode

Litografi
50x31,5

NOK 3 000USD 400EUR 300
{lot.title}
132
Savio, John(1902-1938)Opp til viddene

Tresnitt
26x37
Signert nede t.h.: John Savio

Tilslag NOK 5 500
{lot.title}
133
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Hankø 25 Aug 1896(1896)

Penn og akvarell på papir
19x26
Dobbeltsignert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFGude 1896 HFG Hankö 25 Aug

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
134
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
74x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 9 000
{lot.title}
135

Serigrafi, lysmål
43x55
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
136
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon 1970(1970)

Serigrafi, lysmål
61x79,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
137

Serigrafi, lysmål
74x61
Signert nede t.h.: Gunnar S.

Tilslag NOK 18 000
{lot.title}
138
Vasarely, Victor(1908-1997)Komposisjon

Serigrafi, lysmål
70,5x68
Signert nede t.h.: Vasarely

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 5 000
{lot.title}
139
Johannessen, Jens(1934-)Mappe: Henrik Ibsens Brand(1986)

Litografi
73x53
Signert nede t.h.: Jens Johannesen. Nummerert nede t.v.: 144/160.

NOK 30 000USD 3 600EUR 3 200
Tilslag NOK 15 000
{lot.title}
140
Widerberg, Frans(1934-2017)Rytter(1984)

Litografi/offset, lysmål
44,5x33,5x2
Signert nede t.h.: Frans

Tilslag NOK 7 000
{lot.title}
141
Widerberg, Frans(1934-2017)Par Svevende(1984)

Litografi/offset, lysmål
40x32x2
Signert nede t.v.: Frans W
Påtegnet nede t.h.: Prøve

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
142
Widerberg, Frans(1934-2017)Kentaur/Arcadia(1997)

Litografi, lysmål
41x62
Signert nede t.v.: Frans W

Tilslag NOK 11 000
{lot.title}
143
Fjell, Kai(1907-1989)Bruden(1970)

Serigrafi
Arket: 65x48 Lysmål: 54x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell

Tilslag NOK 40 000
{lot.title}
144
Fjell, Kai(1907-1989)Kvinnehode 1980(1980)

Akvarell på papir, lysmål
20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 80 Påtegnet nede på arket: Med hilsen

Tilslag NOK 8 000
{lot.title}
145
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
146

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
147

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 300
{lot.title}
148

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
149

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 500
{lot.title}
150

Fargelitografi
64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann

NOK 5 000USD 600EUR 500
Tilslag NOK 2 000
{lot.title}
151
Johnson, Kaare Espolin(1907-1994)Grenselandet

Litografi, lysmål
62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-

Tilslag NOK 14 000
{lot.title}
152
Juul, Ole(1852-1927)Gårdsvei, vinter

Olje på lerret
55x83
Signert nede t.h.: Ole Juul

Tilslag NOK 3 500
{lot.title}
153
Holmboe, Thorolf(1866-1935)Sjøfugler i kystlandskap

Olje på lerret
36x54
Signert nede t.h.: Th Holmboe

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
154
Reusch, Helga Ring(1865-1944)Barnehode i profil 1889

30x24
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1889

Tilslag NOK 10 000
{lot.title}
155
Jørgensen, Knut(1937-1991)Fantasilandskap med figurer 1976(1996)

Akvarell på papir, lysmål
17x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1976.

Tilslag NOK 12 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på

Bestill her