Munch-Auksjonen 2017

Auksjon mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Visning 6.-11. desember.
Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Munch, Edvard (1863-1944)
Modellstudie 1895

Radering trykket i svart på tykk, gråhvit kartong
Arket: 451x351 mm Motivet: 266x191-193 mm
Signert, datert og påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: E Munch 95 Avant Lettre

"Avant lettre" = Prøvetrykk

1894
Woll 8.

Auksjonert mandag 11. desember 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 200 000–250 000 USD 24 300–30 300 EUR 20 600–25 700

Tilslag NOK 190 000

LITTERATUR: Pola Gauguin: Grafikeren Edvard Munch Tresnitt og raderinger, Trondheim 1946.

For Munch representerte hun kvinnen i høyeste potens. Ung, frodig og nesten dyrisk i sin kvinnelighet, men også praktisk og grei, som den franske almuekvinnen er, samtidig som hun er vakker med det svarte håret og den hvite, blanke huden. S. 70.