Olje på plate
28x44,5
Signert og datert nede t.h.: JDahl 1818.
Lødrup Bang 117.
Første utstilling av norske kunstnere, Calmeyergaarden, Christiania og København 1818, kat.nr. 19. Nasjonalgalleriet/Statens Museum for Kunst, "Dahl og Danmark", Oslo og København 1973, kat.nr 29. Nasjonalgalleriet, "Johan Christian Dahl 1788-1857", Jubileumsutstilling Nasjonalgalleriet 27. februar-1. mai og Bergen Billedgalleri 19. mai-3. juli 1988, uten kat.nr.
Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 36 100–48 100EUR 29 400–39 200