11168
Kat.nr. 1

Fearnley, Thomas (1802-1842)

Fjordparti fra Bergens Stift

Olje på lerret, oppklebet på plate, 13,5x22
Signert, antagelig sekundært, risset inn i tørr maling, nede t.v.: TF
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 20 000

11229
Kat.nr. 2

Bergslien, Knud (1827-1908)

På vei fra kirke 1865 (1865)

Olje på lerret, 38,5x48,5
Signert og datert nede t.h.: K. Bergslien 65
Vurdering 170 000–200 000
Solgt for 165 000

11128
Kat.nr. 3

Gude, Hans Fredrik (1825-1903)

Badegjester på stranden, Rügen 1882 (1882)

Olje på lerret, oppklebet på plate, 19x32
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HF Gude Göhren Rügen 14 Aug 1882
Vurdering 150 000–200 000

11172
Kat.nr. 4

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk landsby med folkeliv

Olje på lerret, 61x73
Signert nede t.v.: Frits Thaulow-
Vurdering 250 000–350 000
Solgt for 180 000

11415
Kat.nr. 5

Thaulow, Frits (1847-1906)

Kanal i København (1904)

Olje på lerret, 65,5x82,5
Signert nede t.h.: Frits Thaulow.
Vurdering 250 000–350 000
Solgt for 225 000

11380
Kat.nr. 6

Thaulow, Frits (1847-1906)

Seilbåt i kveldslys

Olje på lerret, 54x65
Vurdering 60 000–80 000
Solgt for 100 000

11215
Kat.nr. 7

Thaulow, Frits (1847-1906)

Fransk gårdsinteriør

Olje på lerret, 46x55
Signert nede t.h.: Frits Thaulow
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 110 000

11379
Kat.nr. 8

Skredsvig, Christian (1854-1924)

Bondegård i Grez 1881 (1881)

Olje på lerret, 65x92
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Chr. Skredsvig Grez 1881.
Vurdering 100 000–150 000
Solgt for 100 000

11417
Kat.nr. 9

Budeie med kyr ved skogstjern

Olje på lerret, 60,5x95,5
Signert nede t.v.: Christian Skredsvig.
Vurdering 200 000–300 000

11407
Kat.nr. 10

Gammelen. Studie til Menneskens sønn 1890 (1890)

Olje på lerret, 130x68
Signert og datert nede t.h.: Skredsvig 90
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 60 000

11209
Kat.nr. 11

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Nymfe

Olje på lerret, 32x30
Signert nede t.h.: Hans Heyerdahl
Vurdering 70 000–90 000
Solgt for 55 000

11414
Kat.nr. 12

Heyerdahl, Hans (1857-1913)

Adam og Eva Utdrivelsen fra Paradis

Pastell på lerret, 100x73
Signert nede t.v.: Heyerdahl
Vurdering 200 000–300 000

11224
Kat.nr. 13

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Werner med seilbåt (1893)

Olje på lerret, 70,5x50,5
UsignertBevitnet på baksiden av lerretet av kunstnerens sønn: Malt av Erik Werenskiold. Bevidnes herved av Dagfin Werenskiold 18-2-1967.
Vurdering 400 000–600 000
Solgt for 300 000

11381
Kat.nr. 14

Krohg, Christian (1852-1925)

Utenfor Engebret Café

Olje på plate, 32x41
Signert nede t.h.: C. Krohg
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 95 000

11171
Kat.nr. 15

Krohg, Christian (1852-1925)

Kvinneportrett

Olje på papp, oppklebet på lerret, 60x49
Signert nede t.v.: C Krohg
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 15 000

11324
Kat.nr. 16

Krohg, Christian (1852-1925)

Velkommen

Olje på lerret, 81x54
Signert nede t.h.: C Krohg
Vurdering 35 000–45 000
Solgt for 40 000

11376
Kat.nr. 17

Ender, Axel (1853-1920)

Stående jente bærende på tiner

Olje på lerret, 70x50
Signert nede t.v.: Axel Ender -
Vurdering 40 000–60 000

11317
Kat.nr. 18

Askevold, Anders (1834-1900)

Ved Utne i Hardanger 1877 (1877)

Olje på lerret, 35x46
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1877.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 10 000

11300
Kat.nr. 19

Askevold, Anders (1834-1900)

Fjordlandskap med folkeliv, dampbåten kommer 1890 (1890)

Olje på lerret, 54x84
Signert og datert nede t.v.: A: Askevold. 1890.
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 58 000

11265
Kat.nr. 20

Follestad, Dorothea (1855-1921)

Kvinneportrett 1885 (1885)

Olje på plate, 90x60
Signert og datert nede t.h.: Dorothea Follestad 1885
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 30 000

11197
Kat.nr. 21

Nielsen, Amaldus Clarin (1838-1932)

Innover 1914 (1914)

Olje på lerret, 91x51
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen. Datert nede t.h.: 1914
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 120 000

11405
Kat.nr. 22

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Seilskute i kystlandskap 1900 (1900)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1900.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 18 000

11198
Kat.nr. 23

Haaland, Lauritz (1855-1938)

Innseilingen til Egersund 1908 (1908)

Olje på lerret, 97x150
Signert og datert nede t.h.: Lauritz Haaland 1908.
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 50 000

11246
Kat.nr. 24

Normann, Adelsteen (1848-1918)

Fjordlandskap med dampbåt

Olje på lerret, 112x150
Signert nede t.h.: A Normann
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 38 000

11306
Kat.nr. 25

Dahl, Hans (1849-1937)

Folkeliv i fjordlandskap

Olje på lerret, 49x66
Signert nede t.v.: Hans - Dahl.
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 34 000

11179
Kat.nr. 26

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Bondeinteriør

Olje på lerret, 50x60
Signert nede t.h.: Gustav Wentzel
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 20 000

11406
Kat.nr. 27

Wentzel, Gustav (1859-1927)

Pike ved seter, Gudbrandsdalen

Olje på lerret, 50x79
Signert nede t.v.: Gustav Wentzel
Vurdering 40 000–60 000
Solgt for 42 000

11210
Kat.nr. 28

Thurmann, Peder Cappelen (1839-1919)

Katolsk prosesjon i landsby 1875 (1875)

Olje på lerret, 64x103
Signert og datert nede t.h.: P. Thurmann 75
Vurdering 10 000–15 000

11330
Kat.nr. 29

Ulfsten, Nikolai (1854-1885)

Landskap fra Jæren 1878 (1878)

Olje på lerret, 50x101
Signert nede t.v.: N. Ulfsten Datert nede t.h.: Paris 1878.
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 20 000

11166
Kat.nr. 30

Ditten, Johannes von (1848-1924)

Fra Ure i Lofoten

Olje på lerret, 41x61,5
Signert nede t.v.: v Ditten.
Vurdering 4 000–6 000
Solgt for 3 000

11211
Kat.nr. 31

Jacobsen, August (1868-1955)

Kystlandskap med gårdsbruk

Olje på lerret, 81x91
Signert nede t.v.: A J.
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11255
Kat.nr. 32

Lundeby, Alf (1870-1961)

Ved lampelys - Lillehammer 1936 (1936)

Olje på lerret, 50x46
Signert, stedsbestemt og datert nede t.h.: Alf Lundeby L.hmr. 1936
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 17 000

11254
Kat.nr. 33

Gleditsch, Rolf Juell (1892-1984)

Viadukt ved Meudon 1919 (1919)

Olje på lerret, 46x55
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Rolf Juell-Gleditsch Paris Meudon 1919.
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 13 000

11189
Kat.nr. 34

Hagen, Else (1914-2010)

Sittende ballettdanser, akt

Olje på plate, 65x54
Signert nede t.h.: Else Hagen
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 35 000

11177
Kat.nr. 35

Torsteinson, Torstein (1876-1966)

Høns på vagle

Olje på plate, 44,5x62
Signert nede t.v.: TT
Vurdering 8 000–10 000

11432
Kat.nr. 36

Heiberg, Astri Welhaven (1881-1967)

Sydlandsk hage

Olje på lerret, 90x100
Signert nede t.v.: Astri Welhaven
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 14 000

11167
Kat.nr. 37

Krohg, Per (1889-1965)

Fra Hvaler 1944 (1944)

Olje på plate, 38x46
Signert og datert nede t.v.: Per Krohg - 44
Vurdering 5 000–7 000
Solgt for 7 000

11196
Kat.nr. 38

Eriksen, Sigurd (1884-1976)

Skjærgårdslandskap med figurer 1964 (1964)

Olje på lerret, 55x66
Signert og datert nede t.h.: Sigurd Eriksen 1964
Vurdering 7 000–9 000
Solgt for 7 000

11195
Kat.nr. 39

Hanno, Carl von (1901-1953)

Fiskere tørker garn

Olje på lerret, 32,5x40
Signert nede t.v.: Carl v Hanno.
Vurdering 5 000–7 000
Solgt for 3 000

11213
Kat.nr. 40

Krohg, Per (1889-1965)

Josef og Potifars hustru, fantasi

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 7 500

11212
Kat.nr. 41

Krohg, Per (1889-1965)

Olje på plate, 38x92
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 7 500

11176
Kat.nr. 42

Krohg, Per (1889-1965)

Tømmerhoggere rundt et bål

Olje på plate, 55x45,5
Signert nede t.h.: Per Krohg
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 5 000

11391
Kat.nr. 43

Gjemre, Per (1864-1928)

Fra Skudeneshavn, vinter 1925 (1925)

Olje på lerret, 70x70
Signert og datert nede t.v.: Per Gjemre 1925
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 6 000

11393
Kat.nr. 44

Gjemre, Per (1864-1928)

Fiskere på Jæren

Olje på lerret, 32x50
Signert nede t.v.: Per Gjemre
Vurdering 3 000–5 000
Solgt for 2 500

11392
Kat.nr. 45

Gjemre, Per (1864-1928)

Notfiske 1925 (1925)

Olje på plate, 35x45,5
Signert og datert nede t.h.: Per Gjemre 1925
Vurdering 3 000–5 000

11394
Kat.nr. 46

Kavli, Arne (1878-1970)

Hus i landskap

Olje på lerret, 92x123
Signert nede t.v.: A. Kavli-
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 20 000

11252
Kat.nr. 47

Kavli, Arne (1878-1970)

Hageparti, Rønnes

Olje på lerret, 62x51
Signert nede t.v.: A-Kavli-
Vurdering 50 000–70 000
Solgt for 45 000

11145
Kat.nr. 48

Kavli, Arne (1878-1970)

Fra Rønnes

Olje på lerret, 29x31
Signert nede t.h.: A- Kavli
Vurdering 25 000–30 000

11018
Kat.nr. 49

Kavli, Arne (1878-1970)

Blomster og en mugge

Olje på lerret, 75x73
Signert nede t.h.: Arne Kavli
Vurdering 30 000–40 000

11285
Kat.nr. 50

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Ettermiddag ved Holmsbu

Olje på mahogniplate, 38x46
Signert nede t.h: HS
Vurdering 12 000–15 000

11268
Kat.nr. 51

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Hode 1957 (1957)

Olje på plate, 45x38
Signert og datert nede t.v.: HS 57 Datert nede t.h.: 1957
Vurdering 15 000–20 000

11283
Kat.nr. 52

Heiberg, Jean (1884-1976)

Kystlandskap, Kragerø (1952)

Olje på plate, 46x55
Signert nede t.h: J H Heiberg
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 6 000

11288
Kat.nr. 53

Erichsen, Thorvald (1868-1939)

Landskap 1924 (1924)

Olje på plate, 32x41
Signert og datert nede t.v: Thv. E. 24.
Vurdering 20 000–30 000

11286
Kat.nr. 54

Kystlandskap 1916 (1916)

Olje på plate, 41x55
Signert og datert nede t.h: Thv. Erichsen 1916
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 15 000

11280
Kat.nr. 55

Enger, Erling (1899-1990)

Landskap med løvtrær

Olje på plate, 38x46
Signert nede t.h: Erling Enger.
Vurdering 10 000–15 000

11281
Kat.nr. 56

Enger, Erling (1899-1990)

Vinterlandskap 1957 (1957)

Olje på lerret, 40x45
Signert og datert nede t.h: Erling Enger -57.
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11277
Kat.nr. 57

Enger, Erling (1899-1990)

Åkerlandskap 1954 (1954)

Olje på plate, 27x35
Signert og datert nede t.h: EE -54.
Vurdering 10 000–15 000

11327
Kat.nr. 58

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Skjærgårdslandskap med sjøboder

Olje på plate, 33x41
Signert nede t.v.: Weidemann.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 19 000

11158
Kat.nr. 59

Rian, Johs. (1891-1981)

De badende 1939 (1939)

Olje på plate, 42,5x50,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1939
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 16 000

11203
Kat.nr. 60

Johannessen, Erik Harry (1902-1980)

Betroelse 1955 (1955)

Olje på plate, 50x61
Signert og datert nede t.v.: Erik Harry J. 55.
Vurdering 10 000–15 000

11385
Kat.nr. 61

Wigdehl, Michaloff (1857-1921)

Gårdstun med stabbur

Olje på lerret, 37x40
Signert nede t.v.: MW.
Vurdering 2 000–3 000
Solgt for 3 000

11431
Kat.nr. 62

Nesjar, Carl (1920-2015)

Kystbilde (1982)

Akryl, sand og trekull på papir, 50x66
Signert nede t.h.: Nesjar
Vurdering 10 000–12 000
Solgt for 20 000

11420
Kat.nr. 63

Fjell, Kai (1907-1989)

To kvinner 1961 (1961)

Akvarell, lysmål, 23x32
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -61 (69?)
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 22 000

11149
Kat.nr. 64

Fjell, Kai (1907-1989)

Tilbake til naturen

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 23x32
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 8 000

11147
Kat.nr. 65

Fjell, Kai (1907-1989)

Hvalpen Lady skifter eiger 1983 (1983)

Akvarell på papir, lysmål, 20x28
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -83
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 8 000

11148
Kat.nr. 66

Fjell, Kai (1907-1989)

Skuespillerinnen 1983 (1983)

Vurdering 10 000–12 000
Solgt for 8 000

11378
Kat.nr. 67

Fjell, Kai (1907-1989)

Blå natt 1978 (1978)

Akvarell, lysmål, 28,5x40,5
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell 78
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 9 000

11269
Kat.nr. 68

Fjell, Kai (1907-1989)

Flammen 1978 (1978)

Akvarell på papir, lysmål, 20,5x28,5
Vurdering 10 000–15 000

11150
Kat.nr. 69

Fjell, Kai (1907-1989)

Sovende fløtere 1968 (1968)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 31x39
Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell -68
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 7 000

11076
Kat.nr. 70

Opdahl, Ørnulf (1944)

Oktober 1984

Blandingsteknikk på papir, lysmål, 77x69
Signert og datert nede t.h.: Ørnulf Opdahl 1984
Vurdering 15 000–20 000

11245
Kat.nr. 71

Gullvåg, Håkon (1959)

Fuglunge og oksekranie 1988 (1988)

Akvarell og pastell på papir, lysmål, 18x15
Signert og datert nede t.h.: Gullvåg - 88
Vurdering 7 000–9 000
Solgt for 6 000

11244
Kat.nr. 72

Johannessen, Jens (1934)

Fjell

Olje på lerret, 21x26
Signert nede t.h.: JJ
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 7 000

11401
Kat.nr. 73

Tiller, Lars (1924-1994)

Komposisjon med fugl

Olje på plate, 50x61
Usignert
Vurdering 10 000–15 000

11289
Kat.nr. 74

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Komposisjon 1958 (1958)

Olje på plate, 18x16,5
Signert og datert nede t.h: Weidemann 58.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 12 000

11191
Kat.nr. 75

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinne i interiør

Olje på plate, 32x25
Signert nede t.v.: HS
Vurdering 3 000
Solgt for 2 500

11296
Kat.nr. 76

Heramb, Thore (1916-2014)

Komposisjon 1969 (1969)

Olje på lerret, 46x41
Signert og datert nede t.v: Th. Heramb -69
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 8 000

11267
Kat.nr. 77

Heramb, Thore (1916-2014)

Løvbusker 1966 (1966)

Olje på lerret, 38x55
Signert og datert nede t.h.: Th. Heramb 66
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11400
Kat.nr. 78

Bleken, Håkon (1929)

Kvinne og mann i landskap 1974 og 1978 (1974 og 1978)

Olje på plate, 15x26
Signert og datert nede t.h.: H.B -74. Signert og datert nede t.v.: H. Bleken -78.
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 8 000

11192
Kat.nr. 79

Nerdrum, Odd (1944)

Hav

Olje på lerret, oppklebet på plate, 22x26,5
Signert nede t.h.: Nerdrum.
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 36 000

11165
Kat.nr. 80

Knoff, Anne-Lise (1937-2005)

Drotten min som skin der inne 1984 (1984)

Olje og bladgull på plate, 52x44
Signert og datert nede t.h.: Anne Knoff 84
Vurdering 4 000
Solgt for 5 000

11311
Kat.nr. 81

Schyberg Olsen, Sverre (1971)

Blå akt

Olje på lerret, 100x80
Signert nede t.h.: Sverre Schyberg Olsen
Vurdering 20 000–30 000
Solgt for 20 000

11342
Kat.nr. 82

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Reinsdyr Utkast til vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 14,2x12,5
Usignert
Vurdering 5 000
Solgt for 6 000

11341
Kat.nr. 83

Astrup, Nikolai (1880-1928)

To flyvende fugler Vignett-skisse

Penn på tynt gulhvitt papir, 12x17,5
Signert oppe t.v.: N. Astrup
Vurdering 5 000
Solgt for 7 000

11343
Kat.nr. 84

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Liljekonvall Kapittel vignett

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 10,5x14
Usignert
Vurdering 5 000

11348
Kat.nr. 85

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ex Libris

Blyant på tynt gulhvitt papir, 12x12,3
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 5 000

11346
Kat.nr. 86

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stilisert blomst

Blyant på kladdepapir med linjer, 11,5x9
Signert nede på midten: N. A.
Vurdering 3 000–5 000

11347
Kat.nr. 87

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høst Plukke epler Ex Libris

Blyant og lavering på tynt gulhvitt papir, 15x10,2
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 5 000

11349
Kat.nr. 88

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rips-vin Vinetikett

Tusj og akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,4x14,3
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 13 000

11350
Kat.nr. 89

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Engsmelle

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 15,7-16x9,5 og 10x13
Den nederste signert nede t.h.: N A
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 15 000

11351
Kat.nr. 90

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Gren med kirsebærblomster

Akvarell på tynt gulhvitt papir, 11,8x18,5
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 7 000

11352
Kat.nr. 91

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Heggeblomster

Tusj på kladdepapir med linjer, 21,2x13,1
Usignert
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 5 000

11353
Kat.nr. 92

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Rabarbra 1. utkast speilvendt

Penn og lavering på tynt papir, 11,4x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 10 000–12 000
Solgt for 12 000

11344
Kat.nr. 93

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Blåveis Slutnings-vignett

Penn på tynt gulhvitt papir, 13,3x12,4
Usignert
Vurdering 6 000–8 000

11355
Kat.nr. 94

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Landskaps-skisse

Kullstift på tykt beige papir, 14,2x23
Usignert
Vurdering 5 000

11354
Kat.nr. 95

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Fjellvann

Penn på tynt gulhvitt papir, 9,4x14
Usignert
Vurdering 5 000
Solgt for 10 000

11356
Kat.nr. 96

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tyskebryggen, første utkast

Lavering på tynt gulhvitt papir, 11,2x15,2
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 5 000

11357
Kat.nr. 97

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vær og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x22,5
Usignert
Vurdering 4 000–6 000

11358
Kat.nr. 98

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og hare

Kullstift på tykt beige papir, 14,3x23
Usignert
Vurdering 5 000–7 000
Solgt for 3 000

11359
Kat.nr. 99

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Ved naustveggen

Penn på tynt beige papir, 22,8x17,7
Usignert
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11345
Kat.nr. 100

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Svaner

Lavering på tynt gulhvitt papir, 10,5x12-12,5
Usignert
Vurdering 5 000–7 000

11361
Kat.nr. 101

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kvinne i fjellbekk

Blyant og olje på papir, 22X14,2
Usignert
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 13 000

11360
Kat.nr. 102

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jølsterkone i veven

Penn og akvarell på tykt gulhvitt papir, 17,5x14,7-16
Usignert
Vurdering 5 000–7 000

11362
Kat.nr. 103

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Vedhugger

Penn på tykt beige papir, 14,1x12
Signert nede t.h.: N A
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 9 000

11363
Kat.nr. 104

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Jente klapper hund

Penn på tykt beige papir, 14-15,3x12,2-13,2
Signert nede t.h.: N. Astrup.
Vurdering 5 000
Solgt for 8 000

11367
Kat.nr. 105

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kystlandskap fra Karmøy

Penn på tykt beige papir, 15,4-15,8x23
Signert nede t.v.: N. A.
Vurdering 4 000
Solgt for 9 000

11364
Kat.nr. 106

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høner

Penn på tynt beige papir, 13,6x12,3
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 4 000
Solgt for 3 000

11365
Kat.nr. 107

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Høne og hane

Penn på tykt gulhvitt papir, 8x12,5
Signert nede t.h.: N. Astrup
Vurdering 4 000
Solgt for 6 000

11366
Kat.nr. 108

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Kråke og gris

Penn på tykt gulhvitt papir, 7,8x12,5
Signert nede t.h.: NA.
Vurdering 4 000
Solgt for 4 000

11368
Kat.nr. 109

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Nå er bukken min

Penn på tykt beige papir, 31,5x17,7
Signert nede t.v.: N. A
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 16 000

11369
Kat.nr. 110

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Broderiblomst

Blyant på tykt gulhvitt papir, 21x17,3-17,5
Signert nede t.h.: N. A.
Vurdering 5 000

11370
Kat.nr. 111

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Stoler, skisser

Blyant og penn på tynt gulhvitt papir, 9,5-15x8,5-17,5
Usignert
Vurdering 6 000–8 000

11371
Kat.nr. 112

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler I

Blyant på tykt gulhvitt papir, 14,3X23
Usignert
Vurdering 8 000–10 000

11372
Kat.nr. 113

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler II

Usignert
Vurdering 8 000–10 000

11373
Kat.nr. 114

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Avtegning av portaler III

Usignert
Vurdering 8 000–10 000

11374
Kat.nr. 115

Astrup, Nikolai (1880-1928)

Tegnebok for Kari Astrup og Nikolai Astrup 1917 (1917)

Blyant, akvarell og sjablonger/klistremerker i en skissebok, 22x14,5
Signert og datert på shertingforside: Nikolai Astrup 1917
Vurdering 5 000
Solgt for 7 000

11163
Kat.nr. 116

Deberitz, Per (1880-1945)

Halvakt

Pastell på papir, 62x46
Signert og datert oppe t.h.: Peder Deberitz 13 Mai
Vurdering 6 000–8 000

11190
Kat.nr. 117

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Akt

Kullstift på papir, 38x27
Signert med blyant nede t.h.: HS
Vurdering 2 000–3 000
Solgt for 2 500

11384
Kat.nr. 118

Sørensen, Henrik (1882-1962)

Kvinneakt 1928 (1928)

Litografi, lysmål, 55x39
Signert og datert nede t.h.: Henrik Sörensen 1928
Vurdering 2 000–3 000

11162
Kat.nr. 119

Kittelsen, Theodor (1857-1914)

Vårløsning, fra Skåtøy 1890 (1890)

Akvarell på papp, 31x44
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1890.
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 46 000

11307
Kat.nr. 120

Sohlberg, Harald (1869-1935)

Midnatt 1914 (1914)

Etsning, Arket: 46,8x63,8 cm. Motivet: 46x63,5 cm.
Signert og datert i platen nede t.h.: Sohlberg 1914
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 12 000

11387
Kat.nr. 121

Werenskiold, Erik (1855-1938)

Henrik Wergeland på Veslebrunen

Litografi, lysmål, 34x29
Signert nede t.h.: Erik Werenskiold
Vurdering 2 000–3 000
Solgt for 5 000

11156
Kat.nr. 122

Rian, Johs. (1891-1981)

Blå akt

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 24x18
Signert og noe utydelig påtegnet nede på midten: JR Sprö
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 6 500

11154
Kat.nr. 123

Rian, Johs. (1891-1981)

Kvinne ved piano 1947 (1947)

Blyant og akvarell på papir, lysmål, 15x18
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1947
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 7 000

11152
Kat.nr. 124

Rian, Johs. (1891-1981)

Stående jente med dukke 1958 (1958)

Blyant og akvarell på skissepapir, 26,5x18,5
Signert og datert nede t.v.: J Rian 1958
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 6 000

11157
Kat.nr. 125

Rian, Johs. (1891-1981)

Salome Utkast III 1939 (1939)

Blyant og olje på plate, 33x37
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 18 000

11077
Kat.nr. 126

Miró, Joan (1893-1983)

Litografi, 51x66,5
Signert nede t.h.: M.
Vurdering 20 000–30 000

11208
Kat.nr. 127

Klee, Paul (1879-1940)

Mannsportrett 1925 (1925)

Radering trykket i svart på tykt gulhvitt papir, 45x31,8
Signert, datert og påtegnet i platen nede t.v.: K 1925. R 4. Signert med blyant nede t.h.: Klee
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 8 000

11421
Kat.nr. 128

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Fargelitografi, 88,5x58
Signert i platen nede t.v.: L Eikaas Signert nede t.h.: Ludv. Eikaas
Vurdering 5 000–7 000
Solgt for 4 000

11389
Kat.nr. 129

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hesten hviler (1958)

Tresnitt, lysmål, 23x31
Signert nede t.h.: L. Eikaas
Vurdering 4 000–6 000

11422
Kat.nr. 130

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Kvinnehode

Litografi, 38x36
Signert nede t.h.: Ludvig Eikaas
Vurdering 3 000
Solgt for 3 500

11423
Kat.nr. 131

Eikaas, Ludvig (1920-2010)

Hode

Litografi, 50x31,5
Vurdering 3 000

11386
Kat.nr. 132

Savio, John (1902-1938)

Opp til viddene

Tresnitt, 26x37
Signert nede t.h.: John Savio
Vurdering 2 000–3 000
Solgt for 5 500

11161
Kat.nr. 133

Fra Hankø 25 Aug 1896 (1896)

Penn og akvarell på papir, 19x26
Dobbeltsignert, stedsbestemt og datert nede t.h.: HFGude 1896 HFG Hankö 25 Aug
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 9 000

11193
Kat.nr. 134

Gundersen, Gunnar S. (1921-1983)

Serigrafi, lysmål, 74x60
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 9 000

11194
Kat.nr. 135

Serigrafi, lysmål, 43x55
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 10 000

11312
Kat.nr. 136

Komposisjon 1970 (1970)

Serigrafi, lysmål, 61x79,5
Signert og datert nede t.h.: Gunnar S. - 70
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11313
Kat.nr. 137

Serigrafi, lysmål, 74x61
Signert nede t.h.: Gunnar S.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 18 000

11314
Kat.nr. 138

Vasarely, Victor (1908-1997)

Serigrafi, lysmål, 70,5x68
Signert nede t.h.: Vasarely
Vurdering 5 000
Solgt for 5 000

11323
Kat.nr. 139

Johannessen, Jens (1934)

Mappe: Henrik Ibsens Brand (1986)

Litografi, 73x53
Signert nede t.h.: Jens Johannesen. Nummerert nede t.v.: 144/160.
Vurdering 30 000
Solgt for 15 000

11233
Kat.nr. 140

Widerberg, Frans (1934-2017)

Rytter (1984)

Litografi/offset, lysmål, 44,5x33,5x2
Signert nede t.h.: Frans
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 7 000

11234
Kat.nr. 141

Widerberg, Frans (1934-2017)

Par Svevende (1984)

Litografi/offset, lysmål, 40x32x2
Signert nede t.v.: Frans W Påtegnet nede t.h.: Prøve
Vurdering 8 000–10 000
Solgt for 8 000

11232
Kat.nr. 142

Widerberg, Frans (1934-2017)

Kentaur/Arcadia (1997)

Litografi, lysmål, 41x62
Signert nede t.v.: Frans W
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 11 000

11174
Kat.nr. 143

Fjell, Kai (1907-1989)

Bruden (1970)

Serigrafi, lysmål, 54x40
Signert nede t.h.: Kai Fjell
Vurdering 30 000–40 000
Solgt for 40 000

11204
Kat.nr. 144

Fjell, Kai (1907-1989)

Kvinnehode 1980 (1980)

Signert og datert nede t.h.: Kai Fjell - 80 Påtegnet nede på arket: Med hilsen
Vurdering 10 000–12 000
Solgt for 8 000

11258
Kat.nr. 145

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 000

11259
Kat.nr. 146

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 000

11260
Kat.nr. 147

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 300

11261
Kat.nr. 148

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 000

11262
Kat.nr. 149

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 800

11263
Kat.nr. 150

Weidemann, Jakob (1923-2001)

Fargelitografi, 64,5x76,5
Signert nede t.h.: Weidemann
Vurdering 5 000
Solgt for 2 000

10899
Kat.nr. 151

Johnson, Kaare Espolin (1907-1994)

Grenselandet

Litografi, lysmål, 62x75
Signert nede t.h.: Espolin Johnson-
Vurdering 15 000–20 000
Solgt for 14 000

11429
Kat.nr. 152

Juul, Ole (1852-1927)

Gårdsvei, vinter

Olje på lerret, 55x83
Signert nede t.h.: Ole Juul
Vurdering 5 000–7 000
Solgt for 3 500

11428
Kat.nr. 153

Holmboe, Thorolf (1866-1935)

Sjøfugler i kystlandskap

Olje på lerret, 36x54
Signert nede t.h.: Th Holmboe
Vurdering 6 000–8 000
Solgt for 10 000

10924
Kat.nr. 154

Reusch, Helga Ring (1865-1944)

Barnehode i profil 1889

Olje på lerret, oppklebet på plate, 30x24
Signert og datert nede t.h.: Helga Ring 1889
Vurdering 10 000–15 000
Solgt for 10 000

11242
Kat.nr. 155

Jørgensen, Knut (1937-1991)

Fantasilandskap med figurer 1976 (1976)

Akvarell på papir, lysmål, 17x45
Signert og datert nede t.h.: Knut Jørgensen 1976.
Vurdering 12 000–15 000
Solgt for 12 000