Kittelsen, Theodor(1857-1914)
Stavkirke i snø
Blyant på transparentpapir
Arket: 76,5x56
Usignert
Skisse til akvarellen "Stavkirke i snø". Den eneste skissen som finnes av dette motivet. Skissen er større enn det som ble det ferdige verket.
Proveniens:
Kunstnerens familie.
Vurdering
Auksjonert tirsdag 1. juni 2021 kl 10:00
Tilslag NOK 24 000