Auksjon torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Krohg, Christian(1852-1925)
Utsikt over Pension Laurents hage, Grez

Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg

Motivet må være sett fra 2. etasje i Pension Laurent i april 1882, da Krohg bodde der. Ref. Thue s. 73: "Til hotellet hørte en stor, frodig have som gikk helt ned til elven".

Vurdering
NOK 70 000–90 000

Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00

Tilslag NOK 94 000