Krohg, Christian(1852-1925)
Utsikt over Pension Laurents hage, Grez
Olje på lerret
46x37
Signert nede t.h.: C Krohg
Motivet må være sett fra 2. etasje i Pension Laurent i april 1882, da Krohg bodde der. Ref. Thue s. 73: "Til hotellet hørte en stor, frodig have som gikk helt ned til elven".
Vurdering
NOK 70 000–90 000
Auksjonert torsdag 2. juni 2022 kl 18:00
Tilslag NOK 94 000