Blom, Kenneth(1967-)
Natt IV 2006
Olje på lerret
100x120
Signert nede t.h.: Blom 06
Påtegnet med tittel på lapp på baksiden, på blindrammen
Vurdering
Auksjonert torsdag 30. november 2023 kl 18:00
Olje på lerret
100x120
Signert nede t.h.: Blom 06
Vurdering
"I denne perioden, som var mellom min separatutstilling på Henie Onstad kunstsenter i 2005 og separatutstillingen på Sotheby's London 2007, ønsket jeg å arbeide med klare flater i komplementærfarger. Farger jeg aldri hadde brukt før og fant utfordrende. På utstillingen hos Sothebys i 2007 viste jeg også arbeider fra denne serien." -Kenneth Blom