Auksjon torsdag 30. november 2023 kl 18:00

Høstens Utvalgte

KatalogTilslagsliste

Kategori

Kunstner

Vurdering

Bygate pyntes til jul 1931
1
Røwde, Teddy(1912-1994)Bygate pyntes til jul 1931

Olje på plate
46x54
Signert og datert nede t.h.: T. Røwde 31

Vurdering
Tilslag
NOK 30 000
Artist 1961
2
Aulie, Reidar(1904-1977)Artist 1961

Olje på lerret
70x80
Signert og datert nede t.v.: Aulie 61-

Vurdering
Tilslag
NOK 76 000
Tvangsauksjon
3
Fjell, Kai(1907-1989)Tvangsauksjon

Olje på plate
89x70
Signert nede t.h.: Fjell

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Landskap 1934
4
Enger, Erling(1899-1990)Landskap 1934

Olje på lerret
100x80
Signert og datert nede t.h.: Enger 34

Vurdering
Frigjøringen 1945
5
Enger, Erling(1899-1990)Frigjøringen 1945

Olje på lerret
100x115
Signert og datert nede t.h.: Erling Enger -45

Vurdering
NOK 300 000–400 000
Tilslag
NOK 700 000
Vask
6
Ekeland, Arne(1908-1994)Vask(ca. 1940)

Olje på lerret
61x51
Signert noe utydelig nede t.v.: A E

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 115 000
St.Hansbål ved Jølstervannet
7
Astrup, Nikolai(1880-1928)St.Hansbål ved Jølstervannet

Olje på lerret
61x66
Signert nede t.h.: N. Astrup

Vurdering
NOK 2 000 000–3 000 000
La Robe Verte 1977
8
Mouly, Marcel(1918-2008)La Robe Verte 1977

Olje på lerret
50x65
Signert og datert nede t.h.: M. Mouly 77

Vurdering
Tilslag
NOK 57 000
Interiør med kvinne og piano
9
Rian, Johs.(1891-1981)Interiør med kvinne og piano

Olje på plate
46x38
Signert nede t.h.: J Rian

Vurdering
NOK 70 000
Tilslag
NOK 70 000
10
Gundersen, Gunnar S.(1921-1983)Komposisjon

Olje på lerret
91x125
Signert nede t.h.: Gunnar S

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 250 000
Liten torso (fjær)
11
Rygh, Aase Texmon(1925-2019)Liten torso (fjær)(1978)

Bronse
H med plint: 36,5 cm
Signert på pliten: AaseTR.

Vurdering
Essens 2009
12
Sitter, Inger(1929-2015)Essens 2009

Olje på lerret
65x54
Signert og datert på baksiden av lerretet: Inger Sitter 2009

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Uten tittel 1977
13
Rose, Knut(1936-2002)Uten tittel 1977

Olje på plate
50x61
Signert nede t.v.: Knut Rose
Signert og datert på baksiden av platen: Knut Rose -77

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fjord Landscape 2016
14
Opdahl, Ørnulf(1944-)Fjord Landscape 2016

Olje på lerret
60x70
Signert og datert på baksiden av lerretet: Ørnulf Opdahl 2016

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Museum 2 2014
15
Blom, Kenneth(1967-)Museum 2 2014

Olje på lerret
130x150
Signert og datert nede t.v.: Blom 14

Vurdering
Natt IV 2006
16
Blom, Kenneth(1967-)Natt IV 2006

Olje på lerret
100x120
Signert nede t.h.: Blom 06

Vurdering
Samme nytte 1997
17
Rose, Knut(1936-2002)Samme nytte 1997

Olje på lerret
144x155
Signert nede på midten: Knut Rose
Signert og datert på baksiden, på lerretet: Knut Rose -97

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 210 000
Bestefar vugger
18
Krohg, Christian(1852-1925)Bestefar vugger(1883)

Olje på lerret
47x63
Signert nede t.v.: C. Krohg

Vurdering
NOK 500 000–700 000
Babord litt
19
Krohg, Christian(1852-1925)Babord litt

Olje på lerret
98x74
Signert nede t.h.: C. Krohg-

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Morgen i Ny-Hellesund
20
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Morgen i Ny-Hellesund

Olje på lerret
18x30
Signert nede t.h.: Amaldus Nielsen

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 200 000
Aftenstemning 1900
21
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Aftenstemning 1900

Olje på lerret
49x75
Signert nede t.v.: Amaldus Nielsen.

Vurdering
Tilslag
NOK 64 000
Uvdal kirke og kirkegård 1906
22
Backer, Harriet(1845-1932)Uvdal kirke og kirkegård 1906

Olje på lerret
57x85
Signert, datert og stedsbestemt nede t.v.: Harriet Backer Uvdal 1906

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 840 000
Italienerinne 1874
23
Backer, Harriet(1845-1932)Italienerinne 1874

Olje på lerret
93x77
Signert og datert nede t.v.: Harriet Backer. 1874

Vurdering
NOK 600 000–800 000
Furuskog med tjern 1875
24
Müller, Morten(1828-1911)Furuskog med tjern 1875

Olje på lerret
87x134
Signert og datert nede t.v.: Morten. Müller 1875.

Vurdering
Tilslag
NOK 45 000
Utsikt over Mårelven ved Tinn 1835
25
Dahl, Johan Christian(1788-1857)Utsikt over Mårelven ved Tinn 1835

Olje på lerret
40x49,5
Signert nede på midten: Dahl 1835.

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 300 000
Fra Oslofjorden 1896
26
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)Fra Oslofjorden 1896

Olje på lerret
42x58
Signert og datert nede t.v.: HF Gude 1896

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Tilslag
NOK 200 000
Gjeddefiskere 1909
27
Ekenæs, Jahn(1847-1920)Gjeddefiskere 1909

Olje på lerret
59x106
Signert og datert nede t.v.: J. Ekenæs. 1909.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Øyenvitner
28
Krohg, Christian(1852-1925)Øyenvitner

Olje på lerret
50,5x68,5
Signert nede t.h.: C. Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Kystlandskap fra Oslofjorden
29
Krohg, Christian(1852-1925)Kystlandskap fra Oslofjorden

Olje på lerret
58x71
Signert nede t.h.: C Krohg

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Fra Bergen havn 1877
30
Dahl, Hans(1849-1937)Fra Bergen havn 1877

Olje på plate
54x46
Signert og datert nede t.h.: -Aug. 77. Hans Dahl.

Vurdering
Tilslag
NOK 40 000
Hester ved vanntroen
31
Skredsvig, Christian(1854-1924)Hester ved vanntroen(ca. 1882)

Olje på plate
26x20,5
Signert nede t.h.: Chr. Skredsvig.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 60 000
Dompapp på rimet kvist (Vintermorgen) 1901
32
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Dompapp på rimet kvist (Vintermorgen) 1901

Blyant og akvarell på papir
40x52
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1901.

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Juletreet
33
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Juletreet

Blyant, pastell og akvarell på tykt papir
32,5x26
Signert med tusj nede t.v.: Th. Kittelsen.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 1 250 000
Julemat til småfugler 1959
34
Riis, Bendik(1911-1988)Julemat til småfugler 1959

Olje på plate
60x50
Signert og datert oppe på midten: malet. av. Kunstmaleren. Bendik Riis Dec. 1959

Vurdering
Tilslag
NOK 80 000
Volendam
35
Thaulow, Frits(1847-1906)Volendam

Olje på lerret
60x74
Signert nede t.v: FT.

Vurdering
NOK 250 000–350 000
Tilslag
NOK 250 000
Fra Lærdal 1917
36
Munthe, Gerhard(1849-1929)Fra Lærdal 1917

Olje på lerret
72x52
Signert, stedsbestemt og datert nede t.v.: Gerhard Munthe. Lærdal. 1917.

Vurdering
Tilslag
NOK 60 000
Min mor
37
Lund, Henrik(1879-1935)Min mor(1907)

Olje på lerret
110x110
Usignert

Vurdering
NOK 200 000–300 000
Agnes Mowinckel 1907
38
Lund, Henrik(1879-1935)Agnes Mowinckel 1907

Olje på lerret
53,5x54
Signert og datert oppe t.h.: Henrik Lund 1907

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
39
Weidemann, Jakob(1923-2001)Komposisjon(1940-tallet)

Olje på plate
61x50
Signert nede t.h.: Weidemann

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 80 000
Skogslandskap med figurer 1942
40
Ekeland, Arne(1908-1994)Skogslandskap med figurer 1942

Olje på plate
54x65
Signert og datert nede t.v.: Ekeland -42

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Gunnar Nilsen (Stabbur-Nilsen) 1944
41
Riis, Bendik(1911-1988)Gunnar Nilsen (Stabbur-Nilsen) 1944

Olje på plate
90x70
Signert og datert nede t.h.: Bendik Riis år febr. 1944

Vurdering
Tilslag
NOK 50 000
Salteriet på Kinn 1880
42
Nielsen, Amaldus Clarin(1838-1932)Salteriet på Kinn 1880

Olje på lerret
42x65
Signert og datert nede t.h.: Amaldus Nielsen 1880.

Vurdering
NOK 70 000–90 000
Tilslag
NOK 80 000
Fjordlandskap med folkeliv 1889
43
Askevold, Anders(1834-1900)Fjordlandskap med folkeliv 1889

Olje på lerret
51x82
Signert og datert nede t.h.: A: Askevold. 1889.

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
Fra Ogna
44
Kielland, Kitty(1843-1914)Fra Ogna(1879)

Olje på treplanke
34x76
Signert nede t.h.: Kitty L. Kielland

Vurdering
NOK 350 000–400 000
Tilslag
NOK 350 000
Nordkapp
45
Balke, Peder(1804-1887)Nordkapp

Olje på plate
10,3x12,2
Signert nede t.v.: Balke

Vurdering
NOK 200 000–250 000
Tilslag
NOK 410 000
Skute 1858 og Kystlandskap 1858
46
Hertervig, Lars(1830-1902)Skute 1858 og Kystlandskap 1858

Blyant og akvarell på papir
17x21 og 21x17
Begge sider utydelig påtegnet, signert og datert nederst på arket: ..... Hertervig 1858

Vurdering
NOK 50 000
Tilslag
NOK 66 000
Løvskog med gressende dyr 1872
47
Hertervig, Lars(1830-1902)Løvskog med gressende dyr 1872

Akvarell på papir
9x12
Signert og datert nede t.h.: N3 LH 1872

Vurdering
Tilslag
NOK 90 000
Vinter med skiløperske 1892
48
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinter med skiløperske 1892

Olje på lerret
79x124
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow 1892.

Vurdering
NOK 2 500 000–3 000 000
Vinterlandskap, Fra Stord 1889
49
Thaulow, Frits(1847-1906)Vinterlandskap, Fra Stord 1889(1889)

Pastell
47x64
Signert og datert nede t.h.: Frits Thaulow. 89.

Vurdering
NOK 170 000–200 000
Tilslag
NOK 200 000
Blomstrende kirsebærtre (Kalviken, Kjerringvik)
50
Sohlberg, Harald(1869-1935)Blomstrende kirsebærtre (Kalviken, Kjerringvik)(1907)

Olje på lerret
59x82
Signert nede t.h.: Sohlberg

Vurdering
NOK 1 000 000–1 500 000
Tilslag
NOK 1 650 000
Fra Akershus 1911
51
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Akershus 1911

Olje på lerret
34x44
Signert og datert nede t.h.: Sohlberg 1911

Vurdering
NOK 3 000 000–4 000 000
Tilslag
NOK 2 000 000
Fra Ranviken, Kjerringvik
52
Sohlberg, Harald(1869-1935)Fra Ranviken, Kjerringvik(Ca. 1909)

Olje på lerret
40,5x60,5
Usignert.

Vurdering
NOK 1 000 000
Tilslag
NOK 1 500 000
Kjærringa ved bækken (Pesta) 1899
53
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Kjærringa ved bækken (Pesta) 1899

Olje på lerret
45x68
Signert nede t.v.: Th. Kittelsen. 1899.

Vurdering
NOK 800 000–1 000 000
Tilslag
NOK 550 000
Draugen 1887
54
Kittelsen, Theodor(1857-1914)Draugen 1887

Pen og lavering på papir
Lysmål: 30x44
Signert og datert nede t.h.: Th. Kittelsen 1887.

Vurdering
NOK 150 000–200 000
Tilslag
NOK 150 000
Fra Telemark 1892
55
Egedius, Halfdan(1877-1899)Fra Telemark 1892

Pastell på papir
26,5x19,5
Signert nede t.h.: Halfdan Egedius

Vurdering
NOK 120 000–150 000
Tilslag
NOK 230 000
Landskap, Skagen
56
Karsten, Ludvig(1876-1926)Landskap, Skagen(1916)

Olje på lerret
48,5x88,5
Signert nede t.h.: Karsten
Signert og påtegnet vertikalt nede t.h.: Maleren L. Karsten Skagen

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Tilslag
NOK 300 000
Ved vinduet 1915
57
Karsten, Ludvig(1876-1926)Ved vinduet 1915

Olje på lerret, oppklebet på plate
75x88
Signert oppe t.v.: Karsten -15

Vurdering
NOK 400 000–600 000
Figure
58
Picasso, Pablo(1881-1973)Figure(1949)

Litografi
Motivet: 65x50
Signert nede t.h.: Picasso

Vurdering
Tilslag
NOK 100 000
Vinterlandskap
59
Tveter, Kåre(1922-2012)Vinterlandskap

Olje på lerret
65x80
Signert nede t.h.: Kåre Tveter

Vurdering
Tilslag
NOK 155 000
Horisont
60
Sandberg, Tom(1953-2014)Horisont

Fotografi
Lysmål: 99x127

Vurdering
Tilslag
NOK 35 000
A Marino Marini 1984-86
61
Isern, Ramón(1914-1989)A Marino Marini 1984-86

Collage
89x69
Signert oppe t.v.: Isern

Vurdering
Sentimental reise 2006
62
Nupen, Kjell(1955-2014)Sentimental reise 2006

Olje på lerret
146x119
Signert nede på midten: K. Nupen
Signert og datert på baksiden, på lerretet: K. Nupen 2006

Vurdering
NOK 200 000

Motta nyheter, oppdateringer og invitasjoner på epost

Meld deg på