Balke, Peder(1804-1887)
Nordkapp
Olje på plate
10,3x12,2
Signert nede t.v.: Balke
Fra 1860-1870-tallet. Påtegnet med rød skrift på baksiden av platen: "Kapt. Balke Lysaker".
Kunstnernes Hus, Oslo 1954, kat.nr. 18 med tittel: "Nordkapp", i katalogen oppført som tilhørende major R. Balke. (Major er en grad over kaptein, så i 1954 var antageligvis den samme kapteinen blitt major).
Vurdering
NOK 200 000–250 000
Auksjonert torsdag 30. november 2023 kl 18:00
Tilslag NOK 410 000