Munch-Auksjonen 2001

Auksjon tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Selvportrett ved vinen
Munch, Edvard (1863-1944)
Selvportrett ved vinen

Litografi i svart på middels tynt gulhvi kinapapir
Arket: 488x618 mm Motivet: 420x515 mm
Signert med blyant nede t.h.: Edv Munch Påtegnet med blyant av trykkeren nede t.v.: Tryk nr. 16 Kildeborg

1930. MM G 492. Woll nr. 712.
Meget pent eksemplar.
Kopi av registreringsbekreftelse fra Munch-museet medfølger.

Auksjonert tirsdag 27. november 2001 kl 18:00

Vurdering

Tilslag NOK 80 000

Self-portrait with a Bottle of Wine
Lithograph printed in black on medium thin China paper
Sheet: 488x618 mm Image: 420x515 mm
Signed in pencil lower right: Edv Munch
Annotated in pencil by the printer lower left: Tryk nr. 16 Kildeborg.
1930. MM G 492. Woll no. 712.
Very fine impression.
Certificate Confirmation from the Munch-museet follows.