Auksjon tirsdag 29. november 2005 kl 19:00
Bøe, Frants(1820-1891)
Stilleben 1871

Olje på lerret
65x54
Signert og datert nede t.v.: F Bøe. Bergen 1871.

Påtegnet på baksiden, på blindrammen: Oranger Viindruer og Apricoser (Lampebelysning). Malet af Frants Bøe i Bergen. Proveniens: Stortingsmann og skipsreder Peter Jebsen, Bergen.

Norges Jubilæumsutstilling 1914.

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert tirsdag 29. november 2005 kl 19:00

Tilslag NOK 310 000