Auksjon tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00
Lund, Henrik(1879-1935)
Kystlandskap med seilbåt i bøye 1920

Olje på lerret
76x90
Signert og datert nede t.v.: Henrik Lund -20

Angivelig fra Skåtøy.

Vurdering

Auksjonert tirsdag 30. mai 2006 kl 18:00

Tilslag NOK 56 000

Henrik Lunds rene landskapsbilder er åpne og luftige naturimpresjoner. Han malte fra Oslofjorden, Son, Holmsbu og Hankø, men først og fremst fra sitt eget sommerparadis, Espevika på Skåtøy utenfor Kragerø.