Krohg, Christian(1852-1925)
Ellen Hvide Bang 1899
Olje på lerret
189x111
Signert og datert oppe t.h.: C. Krohg pinx MDCCCXCIX
Påtegnet oppe t.v.: Ellen Hvide Bang ÆTATIS SUÆ. VII, herunder er familien Bangs våpenskjold malt.
Dioramalokalet, Kristiania 1900.
Vurdering
NOK 500 000–600 000
Auksjonert tirsdag 22. mai 2007 kl 18:00
Tilslag NOK 1 800 000