Munch-Auksjonen 2007

Auksjon tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Munch, Edvard (1863-1944)
Vampyr II

Fargelitografi og fargetresnitt trykket i svart
Arket: 504x587-595 mm Motivet: 385x554 mm
rødt (litografi), blått, grønt, orange (tresnitt) på tynt Japanpapir
Meget sterke farger.
Dobbeltsignert med blyant nede t.h.: Edv. Munch

Påtegnet med blyant av kunstneren nede t.h.: Farven lagt med udskaren treplade (det siste ordet er skrevet over den ene signaturen).
1895/1902
Sch. nr. 34. Woll nr. 41.

Auksjonert tirsdag 27. november 2007 kl 19:00

Vurdering
NOK 5 000 000

Tilslag NOK 11 800 000