Grev Wedels Moderne og Klassiske, del 1

Auksjon mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Et sjenerende ungdomsbekjentskap 1888

Penn på papir, oppklebet på plate, lysmål
22x32
Signert og datert nede t.v.: TK. 88.

Påtegnet med tittel med penn (antagelig skrevet av kunstneren) på lapp under bildet: "Et generende Ungdomsbekjendtskab.".

UTSTILT:

Kunstnernes Hus, Oslo 1941, kat.nr. 142 med tittel: "Et generende barndomsbekjentskap". Kunstnernes Hus, Oslo 1957, kat.nr. 40 med tittel: "Et generende barndomsbekjendtskap". Th. Kittelsens Lauvlia, Sommerutstilling 2004.

Auksjonert mandag 25. mai 2009 kl 18:00

Vurdering
NOK 50 000