Auksjon mandag 29. november 2010 kl 20:00
Gude, Hans Fredrik(1825-1903)
Sommernatt ved Drøbak 1898

Olje på lerret
57x95
Signert og datert nede t.h.: HF Gude 1898

Påtegnet på lapp på baksiden, på blindrammen: "Sommernacht bie Dröbak Chr... fjord von Prof. Hans..."

GWPAs sommerutstilling 1995, kat.nr. 50 med tittel: "Sommernatt ved Drøbak Christianiafjord".

Vurdering
NOK 200 000–300 000

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 20:00

Tilslag NOK 180 000