Munch-Auksjonen 2010

Auksjon mandag 29. november 2010 kl 19:00

Madonna
Munch, Edvard (1863-1944)
Madonna

Litografi trykket i svart med håndkolorering
Arket: 589-592x366-368 mm Motivet: 565-570x366-3mm
i rødt, blått, lys rosa, gult og gråbrunt på tykt gulhvitt papir
Signert med blyant nede t.h.: Edvard Munc (Halve h'en er skåret vekk) Signert i steinen: E. Munch

Signert og datert på baksiden med blyant: 1895 Edvard Munch
1895
Woll 39 I.
Proveniens: Familien Høst.
Påtegnet på baksiden med blyant: "Cand Høst No 63 1/2 rød, orange (?), .... (?) m/g".

Auksjonert mandag 29. november 2010 kl 19:00

Vurdering
NOK 4 000 000–6 000 000

Tilslag NOK 3 900 000