Munch-Auksjonen 2011

Auksjon mandag 28. november 2011 kl 19:00

Store sal, Gamle Logen

Munch, Edvard (1863-1944)
Mot lyset

Fargelitografi trykket i fiolett, gult
Arket: 948x707 mm Motivet: 910x695 mm
grønt og gulrødt på tynt brunt papir, oppklebet på papp
Usignert

Tekst trykket på plakaten oppe: "Universitets-dekorationerne Edvard Munchs Utstilling" og nede: "Tivoli Festivitetslokale Entre 50 öre Aapent fra 11-10". (10 er overskrevet og endret for hånd med blå tusj til 4).
1914
Woll 485 II A.

Auksjonert mandag 28. november 2011 kl 19:00

Vurdering

Tilslag NOK 70 000 med forbehold