Jubileumsauksjonen, del 1

Auksjon mandag 26. november 2012 kl 19:30

Kittelsen, Theodor (1857-1914)
Nøkken 1911

Blyant og lavering på papir, lysmål
48x65
Signert og datert nede t.v.: Th. Kittelsen 1911.

UTSTILT:

Blaafarveværket 2007, kat.nr. 26. "Th. Kittelsen - Har dyrene sjel?", Bergen Kunstmuseum 2012, med tittel: "Nøkken".

Auksjonert mandag 26. november 2012 kl 19:30

Vurdering
NOK 400 000–600 000

Tilslag NOK 400 000