Olje på lerret
100x73
Signert og datert nede t.v: Manessier 58
Påtegnet med tittel på baksiden, på blindrammen. (Fransk for: Natten kommer).
Påtegnet samme sted: Kat.nr. 54.
Kat.nr. H 487 i catalogue raisonné over kunstneren.
Manessier, œuvres récentes “Haute-Provence” 1958-1959, Paris, Galerie de France, 27. november-31. desember 1959, kat.nr. 24.
Kunstnernes Hus, Oslo 3. april-2. mai 1965, separatutstilling Alfred Manessier, kat.nr. 54.
Konsthall Lund, Skåne, 10. mai-14. juni 1965, kat.nr. 50.
Vurdering
NOK 300 000–400 000USD 34 900–46 500EUR 32 000–42 600