Auksjon torsdag 8. juni 2017 kl 18:00
Astrup, Nikolai(1880-1928)
Tyskebryggen, første utkast

Lavering på tynt gulhvitt papir
11,2x15,2
Signert nede t.h.: N. A.

Påtegnet på folder til passepartout: ""Tyskebryggen" første utkast". Ref. Nikolai Astrups eneste maleri fra Bergen "Tyskebryggen 1914", olje på lerret 100x117, signert og datert N. Astrup 1914, Bergen kommune. Ref. Loge K 118; avbildet Loge 1986, s. 218.

Proveniens:

Kunstnerens familie.

Vurdering
NOK 8 000–10 000USD 1 000–1 200EUR 900–1 100

Auksjonert torsdag 8. juni 2017 kl 18:00

Tilslag NOK 5 000