Nettauksjon
Kunst på papir mm

Auksjon torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Nettauksjon

Visning i våre lokaler, Gamle Logen. 5. - 11. juni

Riis, Bendik (1911-1988)
Symphoni Stemning 1950

Blandingsteknikk på skissepapir
Arket: 37x29
Signert nede på midten: Bendik Riis
Datert nede t.v.: 19.8.1950.

Påtegnet med tittel oppe t.v.: Symphoni Stemning
Påtegnet oppe t.h.: Sum Realism. "PSycholog" Oslo. 1950
Påtegnet nede t.h: Kr 578.
Ser hele arket i rammen. Hullkant øverst, fra en skisseblokk. Skrift på verso.

Auksjonert torsdag 11. juni 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 8 000–10 000 USD 800–1 100 EUR 800–900

Tilslag NOK 11 000