Auksjon torsdag 11. juni 2020 kl 18:00
Riis, Bendik(1911-1988)
Serie på 7 "Presang-Tegninger"

Blyant på papir
Arket: 38x29
Alle signert og datert nede på arket: 20-11-1950 Bendik Riis

7 stk. 6 stk. fra en skisseblokk med hullkant øverst. 1 stk. i litt tykkere papir. Tegningene utførte Bendik Riis på sin egen fødselsdag, på 39-årsdagen, 20. november 1950. Tegningene er stilet til Kong Haakon VII, Kongepalasset; kunstnerens søster Harriet; Seierstens Misjonshus, Fredrikstad; Unni Stuen, Oslo; KFUM, Ynglingeforeningen, Fredrikstad; Seiersten Skole, Fredrikstad og Kronprins Harald, Kongepalasset.

Vurdering
NOK 30 000–40 000USD 3 200–4 200EUR 2 800–3 800

Auksjonert torsdag 11. juni 2020 kl 18:00