Samleren Morten Stamnes

Auksjon torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00

Online-auksjon med live-bidding, uten kjøpere i salen.

Visning i våre lokaler 1. - 15. oktober 2020

Kaffekanne 1819

Sølv og tre
H: 25 cm.
Fullstemplet. Mester: Johan Malmstedt, virksom 1783-1831, landstempel "Tre kronor" for Sverige, bystempel for Gøteborg og årsstempel N3 = 1819.

Sverige. Gøteborg, empire 1819. Forgylt lokknapp. Håndtak i ibenholt.

PROVENIENS:

Gitt av Gustav V til en "konsulinna" i Gøteborg. Ved hennes død ble kannen gitt tilbake til familien Bernadotte. Eid av Folke og Estelle Bernadotte. Amerikanske Estelle Bernadotte ble enke i 1948. Hun giftet seg igjen og flyttet til Frankrike. Da ble kannen med annet innbo solgt.

Auksjonert torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00

Vurdering
NOK 7 000–9 000 USD 700–900 EUR 600–800

Tilslag NOK 6 000