Auksjon torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00
Kaffekanne 1819

Sølv og tre
H: 25 cm.
Fullstemplet. Mester: Johan Malmstedt, virksom 1783-1831, landstempel "Tre kronor" for Sverige, bystempel for Gøteborg og årsstempel N3 = 1819.

Sverige. Gøteborg, empire 1819. Forgylt lokknapp. Håndtak i ibenholt.

Proveniens:

Gitt av Gustav V til en "konsulinna" i Gøteborg. Ved hennes død ble kannen gitt tilbake til familien Bernadotte. Eid av Folke og Estelle Bernadotte. Amerikanske Estelle Bernadotte ble enke i 1948. Hun giftet seg igjen og flyttet til Frankrike. Da ble kannen med annet innbo solgt.

Vurdering
NOK 7 000–9 000USD 700–900EUR 600–800

Auksjonert torsdag 15. oktober 2020 kl 18:00

Tilslag NOK 6 000