Auksjon mandag 1. juni 2015 kl 20:00
Balke, Peder(1804-1887)
Nordkapp

Olje på plate
10,3x12,2
Signert nede t.v.: Balke

Fra 1860-1870-tallet. Påtegnet med rød skrift på baksiden av platen: "Kapt. Balke Lysaker".

Kunstnernes Hus, Oslo 1954, kat.nr. 18 med tittel: "Nordkapp", i katalogen oppført som tilhørende major R. Balke. (Major er en grad over kaptein, så i 1954 var antageligvis den samme kapteinen blitt major).

Vurdering
NOK 120 000–150 000

Auksjonert mandag 1. juni 2015 kl 20:00

Tilslag NOK 135 000