Katalog
25 år Jubileumsauksjonen Fokus 1900

Auksjon torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Visning 15. - 23. november

Hverdager 10:00 - 18:00. Lørdag og søndag 12:00 - 16:00.

Lund, Henrik (1879-1935)
Sittende akt

Olje på lerret
106x78
Signert nede t.h.: Henrik Lund

Kommer for salg torsdag 23. november 2017 kl 18:00

Vurdering
NOK 300 000–400 000 USD 36 700–48 900 EUR 31 700–42 200

Gi forhåndsbud

LITTERATUR: Kjersti Sissener Munthe: «Henrik Louis Lund og det som falt ham inn som vakkert», utstillingskatalog Blomqvist Kunsthandel 2006.

Henrik Lund var en tid i 1899 elev av Harriet Backers malerskole og hun skrev i en attest til ham blant annet:

Hr Henrik Lund Elev av min Malerskole, har Talent for Portrætlighed, god, sund Farvesans og i det Hele lovende Betingelser for at blive en dygtig Figurmaler. S. 4 (upaginert).